Ahmet Çakar’dan Fenerbahçe-Galatasaray derbisine çarpıcı yorum! “İptal edilen gol…”

Üstün Lig’in 24. haftasında oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde sarı-lacıvertlilerin iptal edilen golü hakkında sabah gazetesi muharriri Ahmet Çakar çarpıcı sözlerde bulundu. | Son dakika Fenerbahçe-Galatasaray derbisi haberleri…

AHMET ÇAKAR – CÜNEYT ÇAKIR’DAN İNCE SANATLAR!

Mostafa isimli bir oyuncu geldi ve skoru aldı götürdü. Tahminen siz bu satırları okurken tüm Türkiye ya Mostafa müziğini söylüyor ya da dinliyor olacak. Ancak sonuç olarak Galatasaray, Fenerbahçe’yi yeniden, tekrar Kadıköy’de yendi.

Aslında maça baktığımızda fazla pozisyonel bir maç değil. Yüksek tempo da yok, tansiyon de yok. Aslında baktığımızda net fazla durum da yok lakin hayati derecede üç puanı alan taraf Galatasaray oldu.

Bu da Galatasaray’ın yeni transferi, tahminen de şu ana kadar ismi ve cismi bilinmeyen fakat 75. dakikada o hayati vuruşu ya da çok âlâ vuruşu yapan Mostafa oldu.

Galatasaray kazanmak zorundaydı. En azından kaybetmemek zorundaydı. Ve istediği oldu. Tahminen de santimetrelerle değil, milimetrelerle ölçülen ofsayttan gol, gol olsa beraberliğe Fenerbahçe çoktan razı olacaktı.

En kritik nokta kaleciler derler. Bu maçta ceddin da tutanın da yeterli olacak. Muslera o denli bir kaleci ki kıymetli konumları kurtarmasa da çok önemli inanç veren bir kaleci.

Sonuçta Galatasaray ligin zirvesini tekrar eşitledi. Üstelik Fenerbahçe ile ikili averaj olarak da öne geçti. Gelelim Cüneyt Çakır’a… Bu cins maçlarda hakem daima kıymetlidir ve çok konuşulur. Dün akşam baktığımızda da Cüneyt’in ufak tefek eyyam sanatları dışında da ki, bu cins maçlarda birtakım bu türlü ince sanatlar gereklidir, düzgün yönetti.

Kazanan ve kaybedenin ‘hakem’ demeyeceği bir maç oldu. İptal edilen gole gelince hiçbir şey demiyorum. VAR sistemi önümüzde çizgileri çekiyor, maviydi, kırmızıydı derken gol iptal ediliyor. Ozan’ın başı biraz ileride, tahminen de baş biraz büyük. Lakin Galatasaraylı futbolcunun omuz başı Ozan’ın başının hizasında. Ne diyeyim, teknoloji icat oldu, mertlik bozuldu.