Emre Belözoğlu’dan Galatasaray’a sert sözler!

Galatasaray İkinci Lideri Abdurrahim Albayrak’ın gündeme ait bomba açıklamalarının akabinde, Fenerbahçe Sportif Yöneticisi Emre Belözoğlu’ndan açıklamalara sert cevap geldi.

“SANA NE BENİM FUTBOLCUMDAN”

“Sana ne benim futbolcumdan! Oburuyla kontratı olan oyuncuyla ilgili konuşmak yönetilicilik değil.Bu yalnızca bizim rahatsızlığımız değil genel manada Türkiye’deki öteki bütün kadroların da rahatsızlığı.Başka bir kadronun oyuncusunun ismini bu kadar rahat halde söylem edemezsiniz. Fenerbahçeli futbolcunun ismini hiç edemezsiniz bu çok net. Rakip kadronun bir oyuncusunu etik kurallar çerçevesinde beğendiğine dair bir açıklama yapmakta sakınca yok lakin sen alamadığın futbolcuyu konuşmayacaksın.”

“BÖYLE FUTBOL YÖNETİCİLİĞİ OLMAZ”

Ben senin futbolcunla ilgili konuşmuyorum. Biz susuyoruz konuşmuyoruz ortam gerilmesin istiyoruz lakin benim kontratlı oyuncum hakkında hiç kimse bu türlü konuşamaz. Bu türlü futbol yöneticiliği olmaz. Biz hiç kimseyle de yarışmıyoruz transferde, biz Fenerbahçe olarak muhtaçlığımız olduğumuz oyuncuyu alıyoruz. Liderimizin büyük özverisi sayesinde bunu yapıyoruz. Bizim için değerli olan, pahalı olan bu ekibin dönem sonunda şampiyon olmasıdır; topluluğumuzun da hasreti dileği budur. Biz bu gayeler doğrultusunda çalışıyoruz. Fenerbahçe’nin vizyonu doğrultusunda orta uzun vadeli planlarla amaçlarımızı gerçekleştirmek için geldik.

İRFAN CAN KAHVECİ CEVABI!

Kontratlı oyuncu hakkında konuşmak hakikat ve etik değil. Biz imza atmışız, bizi istiyor diye açıklama yapıyorsun. Buradan görüyoruz ki hala kabul edememişler kimi şeyleri. Nereden biliyorsun oyuncunun seni istediğini? Başakşehir’e İrfan Can Kahveci’nin gelmesi sürecinde de biz vardık. Liderimiz Ali Koç bu üzere süreçlerde her vakit üslubumuzu müdafaamızı istiyor. Lakin hiç kimse öteki bir ekibin oyuncusu hakkında bu kadar rahat konuşamaz.

“HOCAMIZ EROL BULUT’A İNANIYOR VE GÜVENİYORUZ”

Oyundan bağımsız Fenerbahçe bugün puansal olarak ligin doruğunda, tepeyi paylaşıyor. En çok konuşulan en çok eleştirilen ise Fenerbahçe. Başta hocamız, bizler, yöneticilerimiz, liderimiz ve topluluğumuzun da oyundan şu anda çok şad olmadığını biliyoruz. Hocamız da oynanan yanlışsız oyunlardan, beklentilerden ve amaçlarımızdan dem vurarak devamlı oyuncuları motive etmeye çalışıyor. Çok uygun bir takımımız var. Herkesin hazır olmasıyla birlikte daha yeterli olacağız.

“HOCAMIZ DA OYUNDAN RAHATSIZ”

Fenerbahçe daha çok topa hükmeden, oyunu daha önde oynamaya çalışan bir ekip olma amacındadır, biz her vakit bu türlü bir kadro olmalıyız. Hocamız da oyundan rahatsız. Lakin Fenerbahçe taraftarı şunu bilsin, bizim her şeyin yolunda gitmesi için önemli bir uğraş veriyoruz. Biz gerektiğinde kendi içimizde gereken değerlendirmeleri yapıyoruz, lakin kritik süreçlerde hakkaniyetli bir biçimde sabırlıca hareket etmeliyiz. Fenerbahçe önde oynar önde basar, mevcut oyundan en başta hocamız rahatsız ve büsbütün bu istikamette bir sistem için çalışıyor. Hocamız bunun dermanını biliyor. Biz de hocamıza inanıyor ve güveniyoruz. Bu haftadan itibaren oyunsal manada topluluğun beklentisini karşılayacak halde ilerleyeceğine inanıyor ve kadromuza güveniyoruz.

“KİMSEYİ YARI YOLDA BIRAKMAYACAĞIZ”

Biz Fenerbahçe’nin gayeleri için çıktığımız bu yolda kimseyi yarı yolda bırakmayacağız, kimseyi müdafaasız yalnız bırakmayacağız! Oyuncularımızın ve hocamızın gerisinde duracağız. Biz burada bunu yapacağız.Biz kadromuzu korumak ismine kulübümüz ismine dışarıda aslında uğraşımızı veriyoruz. Hocamıza ağır tenkitler yapılıyor lakin bizi en çok üzen Fenerbahçelilerin yaptığı tenkitler olur, bizi onlar kırar. Bunun dışında gelen tenkitler bizi bozmaz fakat taraftarımız yanımızda olmazsa bu kadrosu bu takımı koruyup sahiplenmezse, onlar bize dayanak olmazsa bu bizi çok üzer ve yıpratır. Biz hocamızın ve oyuncularımızın değersizleştirilmesine müsaade etmeyeceğiz. Başta liderimiz olmak üzere topluluk olarak hiçbirimiz buna müsaade etmeyeceğiz.

“HOCAMIZIN İSTEDİKLERİ DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDİYORUZ”

Hocamızın kararları doğrultusunda biz çok yeterli bir ekip kurduğumuzu biliyoruz. Hocamızla daima istişare halindeyiz, daima konuşuyoruz, fikir alışverişi yapıyoruz. Biz bu yola sen, ben değil biz olacağız diyerek çıktık ve bundan hiç sapmadık. Birbirine inanan, güvenen bir elinize Bu takım ruhu kadromuza performans ve oyun manasında da olumlu tesir yapacak.

“MESUT ÖZİL MÜTEVAZİ VE GRUBA ÇABUK ADAPTE OLDU”

Mesut Özil’in oynayıp oynamayacağına hocamız karar verecek. Mesut Özil oyuna girdiğinde duyduğu heyecanı, futbola olan hasretini tüm taraftarımıza gösterdi. Top ayağına geldiğinde kimi şeyleri değiştirebileceğini gösterdi, gruba süratlice adapte olabileceğini gösterdi. Mütevazi ve kadroda toparlayacı bir kimliği var. Mesut Özil’in deneyimlerini tüm grupla paylaşması, herkese yakın ilgi göstermesi hepinizi memnun ediyor. Neler yapabileceğini tam fit hale geldiğinde herkese gösterecek. Umuyoruz çok başarılı olacak.