PFDK Fenerbahçe İdari Koordinatörü Selçuk Şahin’e 3 ay hak mahrumiyeti cezası verdi!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Konseyi (PFDK), Fenerbahçe İdari Koordinatörü Selçuk Şahin’i 3 ay hak mahrumiyeti cezasına çarptırdı.

TFF’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, Galatasaray ile oynanan derbi maçta hakem soyunma odası koridorlarında karşılaşma hakemine yönelik sportmenliğe karşıt hareketi nedeniyle Şahin’e 3 hak mahrumiyeti ve 24 bin lira para cezası verildiği belirtildi.

Heyet, sarı-lacivertli kulübe de Galatasaray derbisindeki talimatlara ters davranış ve saha olayları gerekçesiyle toplam 96 bin lira para cezası uyguladı.

Aytemiz Alanyaspor Antrenörü Francesco Farioli, rakip grup mensuplarına yönelik hakaretleri nedeniyle 2 resmi karşılaşmada soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı ile 13 bin lira para cezası alırken, Yukatel Denizlispor vazifelisi Deniz Kodal’a 15 gün hak mahrumiyeti cezası verildi.

Konseyin, MKE Ankaragücü ve Çaykur Rizespor gruplarına, kadro halinde sportmenliğe alışılmamış hareketlerinden ötürü 9’ar bin lira para cezası verdiği duyuruldu.