Erol Bulut’tan Karagümrük – Fenerbahçe maçı öncesi Mesut Özil sözleri!

Harika Lig’in 25. haftasında Fatih Karagümrük deplasmanına konuk olan Fenerbahçe’de teknik yönetici Erol Bulut, çaba öncesi yayıncı kuruluşun sorularını yanıtladı. Bulut, birinci 11’de baht verdiği Mesut Özil ile ilgili de konuştu. Erol Bulut’un açıklamalarından öne çıkanlar şu biçimde:

“SON MAÇ BİZİ ÜZDÜ”

“Son lig maçımızda yenilgi aldık ancak son 10 haftada yalnızca 1 beraberlik 1 yenilgi aldık. Son maç bizi üzdü alışılmış.”

“51 PUANA YÜKSELİP DEVAM ETMEK İSTİYORUZ”

“Karagümrük’ü yenip 51 puana yükselmek istiyoruz. Onlar yarın ve sonraki gün oynayacakları maçlarda galip gelmeye çalışacaklar. Bugün 3 puan alıp 51 puana yükselip devam etmek istiyoruz.”

“MESUT’UN HAMLEDE KATKISI OLACAKTIR”

“Mesut 11’de. Geçen kupa maçında 80 dk performans sergiledi. 10 aylık bir süreçten sonra 2. maçında 80 dakika oynayıp ve kendine bayağı top ayağına geldiğinde oyunun tarafını değiştirdi, çok hoş pas alışverişleri yaptı. Antrenmanlarda yeterliydi. Hamlede katkısı olacaktır.”

“SAKATLIK TÜM KADROLARDA OLUYOR”

“Sakatlıklar aslında olacak. Pandemi oldu. Kısa periyot oldu. 3 günde 1 maç oynanıyor. Futbolcuların birden fazla bu tempoya alışık değil. Tüm gruplarda oluyor. Biz ise olunca bir konumda 2-3 sakatlık oluyor.”

“GUSTAVO’NUN SAKATLIĞI BİZİ GERİ ATTI”

“Luiz Gustavo’nun sakatlığı bizi biraz geri atmış oldu. İrfan Can’ı aldık, o da sakat geldi, kıymetlendiremiyoruz. 2 futbolcu bizim için için kıymetli. Tam istediğimiz orta sahayı yapamıyoruz. Ozan ve Sosa en uygun biçimde ellerinden geleni yapıyor. Geçen maç uygun performans gösterdiler. Bugün üzerine daha çok koyacaklar.”