Diego Forlan’dan transfer itirafı! Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray…

Mesleğinde Manchester United, Atletico Madrid ve Inter üzere Avrupa devlerinin forması giyen Diego Forlan, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Futbolculuğu periyodunda ismi sık sık Türk kulüpleriyle anılan Uruguaylı eski oyuncu, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray ile ilgili flaş itiraflarda bulundu.

Uruguay’ın efsane golcülerinden Diego Forlan, gündem yaratan açıklamalar yaptı. Atletico Madrid’de yıldızı parlayan eski futbolcu, Anadolu Ajansı’na verdiği röportajda Üstün Lig’in 3 büyükleri Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray hakkında flaş transfer itirafında bulundu.

Futbol oynadığı periyotta ismi Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe ile sık sık anılan Forlan, Anadolu Ajans”Evet bu tarafta haberler vardı. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın bana ilgisi oldu. Daima konuşuldu lakin hiçbir vakit resmi bir teklif almadım. Türk Ligi çok büyük rekabetin yaşandığı, güç bir lig. Taraftarlar çok fanatik. Biz Güney Amerikalılar üzere futboldan keyif alıyorlar. Böylelikle çok tatlı bir rekabet oluşuyor. Türkiye’de üç tane çok büyük kulüp var ve rastgele birinde futbol oynamak çok hoş olabilirdi.” sözlerini kullandı.

Uruguaylı futbol adamı, “2011’de Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu Beşiktaş’a transferin için Madrid’e gelmişti. Atletico Madrid Lideri ile de görüşmüşlerdi. O günlerde Beşiktaş’a transfer olmaya yakın mıydın?” sorusuna ise, “Evet hatırlıyorum. Sanırım o periyotta Simao da Beşiktaş’taydı. Yalnızca benim için değil, genel manada Madrid’e gelinmişti. Madrid’de benimle bir toplantı gerçekleştirmek istediklerini biliyordum. Beşiktaş’ın bir modülü olmam ve Beşiktaş’a transferimi konuşmak istiyorlardı. Fakat olmadı.” cevabını verdi.

Forlan, “Eğer bir imkan olsaydı, Luganolu Fenerbahçe mi? Musleralı Galatasaray mı? Yoksa yakın arkadaşın Simaolu Beşiktaş’ta mı oynamak isterdin?” sorusunu ise, “Hayır, seçmemeyi tercih ediyorum. Böylelikle hiçbir kadroyla makus bir duruma düşmem. Zira hepsinin çok büyük taraftarları var. Türkiye’de futbol oynama fırsatım olmadı fakat kim bilir tahminen bir gün bu kulüplerden birinin teknik yöneticiliğini yapabilirim. Çok yeterli biliyorum ki hepsinin çok büyük taraftar kitleleri var ve ortalarında çok büyük rekabet bulunuyor.” formunda yanıtladı.

“MUSLERA ÇOK BÜYÜK BİR KALECİ”

Son olarak ülkesinin kadrolarından Penarol’deki teknik yöneticilik misyonundan ayrılan Forlan, Harika Lig maçlarını Uruguay’da canlı izleyemediğini lakin vakit zaman skorları takip edebildiğini belirterek, “Ama kuşkusuz büyük maçlar, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş ortasında oynana derbiler her vakit izlemesi farklı olan maçlar. Ayrıyeten Uruguaylı oyuncular hakkında çıkan haberleri takip ediyorum. Örneğin Nando (Muslera) uzun bir sakatlıktan geri döndü ve tekrar çok düzgün performanslar ortaya koymaya başladı. Bu yüzden çok memnunum.

Nando’yu küçüklüğünden beri tanıyorum. Çok uygun bir insan, çok uygun bir profesyonel ve çok büyük bir kaleci. Galatasaray’da çok uzun vakittir oynuyor. Muslera’nın Galatasaray’da neden yaşayan bir efsane olduğunu anlıyorum. Çok büyük bir kaleci, çok kaliteli performanslar sergiledi ve buna devam edeceğine eminim. Çok fazla kupa kaldırdı ve birçok kupa daha kaldırma fırsatına sahip olduğunu düşünüyorum. Galatasaray’da çok sevildiğini de biliyorum. Gerçeği söylemek gerekirse bir Uruguaylı’nın kendi ülkesinin dışında bu kadar sevilmesi çok gurur verici.” halinde konuştu.

Muslera ile Uruguay Ulusal Ekibi’nde çok hoş günler yaşadıklarını aktaran 41 yaşındaki eski futbolcu, “Özellikle 2010 Dünya Kupası’ndaki Gana maçı çok fazla duyguyu barındırıyordu. Nando, iki tane penaltıyı çok düzgün kurtarmayı başarmıştı. Sonrasında Kupa Amerika’daki (Copa America) Arjantin maçında da çok düzgün performans göstermişti. Doğal olarak makus anlarımız da oldu. Fakat olağan ki akılda kalanlar en tatlı, en hoş anılar oluyor. Ve böylelikle bu röportaj vasıtasıyla Nando’ya da selamlarımı iletmek isterim. Zati daima irtibatta olduğum birisi. Alanlara döndüğü ve sağlıklı olduğu için çok memnunum. Uzun yıllar hem Galatasaray’ın hem de ulusal kadronun kalesini koruyacağına eminim.” değerlendirmesinde bulundu.

“MARADONA’NIN ORTAMIZDAN AYRILIŞI ÇOK ACIYDI”

Diego Forlan, geçtiğimiz yıl ömrünü yitiren Arjantinli futbol efsanesi Diego Armando Maradona’nın da babası ile yakın arkadaş olduğunu ve ailesi için çok özel bir yeri bulunduğunu belirtti.

Kendisi 12 yaşındayken, 17 yaşında olan ablasının trafik kazası geçirdiğini ve ailesi için bu çok güç vakitlerde Maradona’nın onların yanında olduğunu belirten Forlan şöyle konuştu:

“1991’de ablam trafik kazası geçirdi ve tekerlekli sandalyeye mahkum kaldı. Yanılmıyorsam 1996 sonu ya da 1997 başında, ablam üzere tekerlekli sandalyeyle yaşayanlar için bir yardım maçı yapıldı ve bu maçta Maradona da yer aldı. Bu takviyesi ailemiz için çok özeldi. Ancak natürel ki bundan sonra da ben şahsen Maradona ile dünyanın birçok farklı yerinde görüşme bahtına sahip oldum. Maradona ile çok yakın bir bağlantımız vardı. Babam ve benimle hoş anıları var. Maradona’yı kaybettiğimize çok üzülüyoruz. Futbola çok büyük katkı veren birisiydi. Küçükken onu izleyerek, onun golleriyle, onun yeteneğine şahit olarak büyüdüm. Maradona’nın vefatı bilhassa bizim ailemiz için çok acıydı.”