Fenerbahçe’den derbinin akabinde Galatasaray’a sert cevap! “Tamamen yalan”

Fenerbahçe İrtibattan Sorumlu İdare Heyeti Üyesi Metin Sipahioğlu’nun açıklamalarından satır başları;

“Hafta içi Galatasaray idaresi 5 defa konuştu. Bu palavra ve iftira düzeyini muhatap alıp almamayı çok düşündük”

“Ortada yapılan çok önemli bir kabahat var. İnanılmaz iftira ve palavralar var. Bu seviyeyi kendileri yarattı.”

“İsim listesine bakılmadan Mustafa Cengiz’le bir arada herkes içeri girmiş. Bu manzaraları görünce insan utanır ya! Takır takır içeri girmişler, konuşuyorlar.”

“Hem palavra söylüyorlar hem de bilgisizler. Bir defa tüm stadyumların protokol tribünleri Gençlik Spor Vilayet Müdürlüğü’ne aittir. İçeri alma alamama durumu kulüpleri bağlamaz. Cahillik yapılan mevzu maalesef budur.”

“Hiçbir stada şifreyle taraftar alınması üzere bir şey olamaz. Gelen insanlara hangi tribüne geldikleri soruldu, isimleri ve HES kodları soruldu; listeden baktılar ve o denli aldılar. Bu tip aksiyonları lisana getirmek asıl çocukça olandır.”

“Yusuf Günay kelamlarına çok dikkat etsin. Çok yanlış yolda. Militan üzere sözler kullanmaya hakkı yok. Hem palavra söyleyeceksiniz bir de militan üzere sözler kullanacaksınız. Bu iş çok tehlikeli yerlere gidiyor.”

“Nerede bu 3 bin kişi soruyorum! Palavralarınızla bütün Türkiye’yi kirlettiniz. Ya çıkıp özür dileyeceksiniz ki ben zannetmiyorum bu fazileti gösterebileceklerini.”

“Yenilen kulüp olarak gidip Galatasaray’ı tebrik ettik uygar biçimde. Biz maçlardan sonra sonuç ne olursa olsun tezahürat yapmadık. Biz yönetici kimliklerimizle buradayız. Taraftar üzere davranırsak mevzu çok farklı yerlere sarfiyat.”

“Nasıl provokasyon yapıldığı görülüyor. Galatasaray İdaresinin de hepsi eller havada tezahüratlar yapıyorlar. Biz de bu olaydan sonra yanlarına gidip uyarıyoruz. Olay büsbütün bundan ibarettir.”

“Fenerbahçe Liderini küfür etmiş duruma düşürmeye çalışıyorlar. Burada Mustafa Cengiz çok önemli yanlış yolda. Bu yol yol değildir. Bu palavrası da şiddetle kınıyoruz. Bunlar yapanın yanına kar kalmasın.”

“Teknoloji çağında palavraları bu kadar rahat ortaya çıkabilecekken, nasıl bu türlü konuşabiliyorlar, gerçekten akılla, izanla açıklanabilecek şey değil.”

“Spor kamuoyu, bu programdan sonra her şeyin farkında olacak.”

“Görüntüyü çeken Etebo isimli oyuncuları, resmi hesabından paylaşmış. Güya biz Fenerbahçe Spor Kulübü olarak komplo kurmuşuz, kamera yerleştirmişiz, biz servis etmişiz. Bu kadar da palavraya, iftiraya nitekim gerek yok. Türkiye her şeyi görüyor, biliyor.”

“Arda’nın ceza konusu bizi çok ilgilendirmez ancak siz TFF olarak buna ceza vermezseniz, her kulüpten oyuncular küfür edip paylaşır, önünü alamazsınız.”

Fenerbahçe toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımlar şu biçimde;