Son dakika: Emre Belözoğlu: En mağdur ekip Fenerbahçe

Fenerbahçe Sportif Yöneticisi Emre Belözoğlu gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“SEZON BAŞLAMADAN ALGI YAPILDI”

Şu an ligimizde üç ekip puansal manada birbiriyle birebir noktada. Sanıyorum en son 28 yıl evvel bu türlü bir durum olmuş. Biz Fenerbahçe olarak puan tablosu manasında herkes kadar şanslıyız. Öbür gruplara nazaran daha düzgün, derinliği olan bir takımımız var bence. Lakin daha dönem başlamadan Fenerbahçe odaklı algılar devreye sokuldu. Evvel Fenerbahçe kesin şampiyon dendi, daha lig başlamadan şampiyon ilan edildi grubumuz. Biz buna dair gerçekleri vurgulayıp bu algıyı bertaraf ettikten sonra bu kere bir öteki algıyı devreye soktular; hakemler Fenerbahçe merkezli dizayn edilecek algısı yaptılar.

“EN MAĞDUR EKİP FENERBAHÇE”

Bugün geldiğimiz noktada görüyoruz ki; bunların tümü birer tuzak ve bu algılara karşın hakemlerden, kararlardan, ofsayt çizgilerinden, VAR adımlarından en fazla mağdur olan kadro Fenerbahçe! Biz her şeye karşın grubumuza inanıyor ve güveniyoruz; birinci gün ne söylüyorsak onu söylüyoruz. Birinci açıklamalarımdan bu vakte kadar baktığınıza çok farklı bir şey görmüyorsunuz, inandıklarımı söylüyorum. Ben herkesin eşit talihi olduğunu düşünüyorum, Fenerbahçe’nin mevcut takımı ile şampiyonluğu sonuna kadar kovalayacağını ve sonunda Allah’ın müsaadesi ile kupayı kaldırabilecek grup olduğunu düşünüyorum. Bunu için de gayret edeceğiz.

“TÜRKİYE VE UEFA’DA KULÜPLERİN FİNANSAL SORUMLULUKLARI VAR”

İnşallah bu sene Şampiyonlar Ligi’ne katılma sürecinde bu sefer UEFA’nın da kendi içinde bir sorgulaması olacak. Ne kadar oyuncu sattın, hangi oyuncuları aldın, bu oyuncuları alırken hangilerini gönderdin üzere sorgulara da muhatap olunacağı için Fenerbahçe’nin kendi içindeki genç oyuncuları kıymetlendirecek projelerle stratejik davranması gerekiyor. Alışılmış ki bizim önceliğimiz Fenerbahçe’nin başarısına hizmet edecek oyuncuları kulübe kazandırmak. Fenerbahçe’de başarılı olamayıp kendisini ispatlayamayan oyuncuyu bu pazara sunamazsın gerçekçi olmak lazım. Bizim emelimiz evvel Fenerbahçe’de başarılı olması, Fenerbahçe’nin muvaffakiyetinde katkısı olması, şampiyonluklarda katkısının olması daha sonra da yapabiliyorsak Avrupa’ya satmak Vedat Muriqi üzere Jailson’da olduğu üzere Eljif’de olduğu üzere. Türk kulüpleri olarak bunu yapmak zorundayız. Zira futbol ekonomimiz doğrultusunda ülkemizde şu anda geçmişe kıyasla büyük ekiplerin bütçeleri çok geride ve daha da geride olması gerekiyor. Her ekip artık daha kısıtlamaya girmek zorunda.”