Son dakika spor haberleri: Fenerbahçe’de İrfan Can Kahveci: Birinci hayalim Avrupa’ydı

2. Transfer ve Tescil Devri’nde Medipol Başakşehir’den Fenerbahçe’ye transfer olan İrfan Can Kahveci, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

İşte İrfan Can’ın açıklamalarından satır başları:

“İlk hayalim Avrupa’ya transfer olmaktı fakat Fenerbahçe de benim hayalimdi. İnşallah burada şampiyonluklar yaşayıp buradan Avrupa’ya gidebilirim.

Emre ağabey benim idollerimden biri. Türkiye’nin gelmiş geçmiş en âlâ futbolcularından biri. Bu düzeylere gelmemde ve hatta daha yüksek düzeylere çıkmamda Emre ağabeyin çok büyük bir hissesi var

Mesut Özil’in o kadar büyük bir mesleği olmasına karşın çok mütevazi biri. Ailemizden biri üzere davranıyor. Aramız çok yeterli.

Çok memnunum. Bundan beş altı sene evvel, Gençlerbirliği’ndeyken burada olabileceğim bir fırsat vardı ancak kulübümüzün tercihi nedeniyle Başakşehir’e gittim. Bu durum kendimi daha fazla geliştirmeme yardımcı oldu.

Amacım, ne kadar şampiyonluk yaşayabilirsem onu yaşamak istiyorum. Akabinde da Avrupa’ya gitmek istiyorum. Transfer görüşmesinde de Emre Ağabey bunu söyledi.

Alana çıktığım vakit da inşallah Fenerbahçe’ye layık olabilirim. Büyük Fenerbahçe formasını sırtıma geçirip alanda olmak istiyorum…

İnşallah bir hafta sonra grupla bir arada çalışmalara başlayacağım.