Kadıköy’de şov zamanı! Fenerbahçe’nin bu hafta tek amacı konutunda hoş futbol

Muhteşem Lig’in 21 ekibe yükselmesiyle artan maç trafiğinde sarı-lacivertliler uzun mühlet sonra birinci defa bir hafta dinlenme fırsatı buldu. Oyuncular kendilerini deşarj ederken, Göztepe karşısında bu durumun alana da olumlu yansıması bekleniyor. Teknik yönetici Erol Bulut, öğrencileri ile yaptığı toplantıda önceliğin her vakit olduğu üzere 3 puan olduğunu vurgularken, bol gol ve hoş futbolla taraftarın beklentilerine de karşılık vermelerini istedi.

DORUĞA YÜKSELME PLANI!

Öte yandan Beşiktaş’ın haftayı ‘bay’ geçecek olması nedeniyle liderlik planları yapılıyor. Galatasaray’ın güçlü Alanyaspor deplasmanında puan kaybetmesi halinde iki rakibiyle ortasında yalnızca averaj farkı olan Fenerbahçe’ye Göztepe’yi yenmesi tepenin yeni sahibi olması için kâfi olacak. Gaye, pazar günü Kadıköy’de bunu gerçekleştirip, Trabzonspor deplasmanına önder olmanın moraliyle gitmek.

SAKATLAR BAŞKA ÇALIŞTI

Sakatlıkları devam eden Luiz Gustavo, Filip Novak ve İrfan Can Kahveci dün de gruptan farklı özel program dahilinde çalıştı. Gustavo, Göztepe maçında da yok. İrfan Can’ın da riske edilmeyip Trabzon derbisine saklanması bekleniyor. Novak’ın durumu ise yarın katılaşacak.

MESAİYE DEVAM

Göztepe maçının hazırlıklarına devam edildi. Can Bartu Tesisleri’nde Erol Bulut idaresinde gerçekleştirilen egzersizin basına açık kısmında oyuncular ısınma ve uyum hareketlerinin akabinde top kapma çalışması yaptı. Daha sonra ise taktik tertipler üzerinde durulduğu bildirildi. (Fotomaç)