Fenerbahçe’nin kabusu “Sarı-Kırmızı”

Tepe yarışında Göztepe mahzurunu geçemeyen Sarı-lacivertli grupta dikkat çeken bir konu da Kadiköy’de aldığı 5 yenilginin 3’ünün sarı-kırmızılı rakiplerinden olması. Fenerbahçe Kadıköy’de Yeni Malatyaspor’a 3-0, Galatasaray ve Göztepe’ye ise 1-0 yenildi.

EN MAKÛS SERİYİ ŞİMDİDEN TEKRARLADI

Bu dönem alanında beşinci yenilgisini alan Fenerbahçe, toplam 6 kere yenildi. Sarı-lacivertli grup Üstün Lig tarihinde bir dönemdeki en yüksek hezimet sayısını tekrarladı. Sarı-lacivertli ekip 1968/69, 1987/88 ve 1992/93 dönemlerinde meskeninde beşer yenilgi almıştı.

4 FORVET 1 BOUPENDZA KADAR GOL ATABİLDİ

Fenerbahçe’de forvetler bu dönem beklentilerin altında kalırken Üstün Lig’de 25 maçın akabinde santrafor olarak oynayabilen 4 futbolcu, Hatayspor’un golcü futbolcusu Aaron Boupendza kadar gol atabildi.

Ligde oynadığı son 3 maçın 2’sinde rakip fileleri havalandıramayan sarı lacivertli grupta forvet oyuncularının olumsuz performansı dikkat çekiyor. Fenerbahçe’de santrafor konumunda oynayabilen Mame Thiam, Mbwana Samatta, Papiss Cisse ve Enner Valencia şu ana kadar toplam 18 gol buldular. Fenerbahçe’nin forvet oyuncuları bu dönem 6’ncı kere bir maçta gol sevinci yaşayamadılar.