Fenerbahçe’de 3 yıllık dev fiyasko! Bedeli ağır oldu

Yaklaşık 3 yıldır Fenerbahçe’nin başkanlığını yapan Ali Koç idaresinde sarı-lacivertliler, büyük bir fiyaskoya imza attı. Koç idaresinde Kanarya, yalnızca 3 yılda 2 milyar TL transfere harcarken, bu süreçte kulüp hiçbir muvaffakiyete imza atamadı. İşte dev bilanço… | Son dakika Fenerbahçe haberleri (FB spor haberi)

Göztepe’ye Kadıköy’de 1-0 yenilerek şampiyonluk yarışında ağır bir darbe alan Fenerbahçe’de Lider Ali Koç ve idaresi tekrar gündem konusu oldu.

3 dönem boyunca futbolcu (228 milyon Euro) ve hoca transferlerinde (7.9 milyon Euro) üstlenilen 236 milyon Euro’ya (Yaklaşık 2 milyar TL) karşın ne kupa ne de muvaffakiyet geldi.

BORÇ ÇOĞALIYOR, YATIRIM YOK!

Bu borç yüküne rağmen kulüp için bir yatırım yapılmadı. Halbuki eski lider Yıldırım F.Bahçe’ye stat, salon, Dereağzı Tesisleri ve Topuk Yaylası Tesisleri üzere birçok gayrimenkul kazandırmıştı.

3.5 MİLYAR TL BORÇ VARDI

Üstelik Aziz Yıldırım 20 yılda 6 şampiyonluk ve 13 kupa 1 Eurolig şampiyonluğu kazanırken misyonu bıraktığında F.Bahçe’nin borcu 430 milyon Euro idi. (bugünkü kurla 3.5 milyar lira)

Ali Koç’un yaptığı harcamalar, sattığı oyunculardan elde edilen gelir, hocalara verilen paraları tek tek incelendi…

Fenerbahçe’de 3 yılda “sıfır başarı” sonrası borç 5 milyar liraya kadar ulaştı. (Takvim)