Fenerbahçe’de teknik yönetici arayışları başladı! Birinci aday Sarri…

Kupadan elenen, şampiyonluk uğraşında de ağır yara alan Fenerbahçe’de gündem teknik yönetici… Tenkit oklarının gayesindeki isim olan Erol Bulut’un koltuğu sallanırken, lider Ali Koç’un dönem başında da gündeme gelen Maurizio Sarri’de ısrarcı olduğu argüman ediliyor. İstediği fiyat nedeniyle daha evvel muahede sağlanamayan deneyimli hocayı gelecek dönem ekibin başına getirmeyi planlayan Koç’un alınan berbat sonuçlar nedeniyle bitime 3 ay kala mutabakat sağlayabileceği ileri sürülüyor.

LİDER ŞAHSEN GÖRÜŞECEK

Mesleğinde Napoli, Chelsea ve son olarak geçtiğimiz dönem çalıştırdığı Juventus üzere değerli gruplarda vazife yapan Sarri’nin ismi Avrupa’nın birçok kulübüyle de anılıyor. Chelsea ile UEFA Avrupa Ligi’nde doruğa çıkan, 2019-20’de de Juventus’la İtalya Ligi’nde şampiyon olan 62 yaşındaki teknik adam, geçtiğimiz dönemden bu yana ekip çalıştırmıyor. Lider Ali Koç’un; maaşı ve kuralları ağır olan tecrübeli çalıştırıcıyla şahsen görüşmesi beklenirken, kısa müddet içinde somut adımlar atılacağı öğrenildi.

İSMİ DEVLERLE ANILIYOR

Şu anda boşta olan Maurizio Sarri’nin yakın periyotta 3 Avrupa deviyle anıldı. İtalyan hocanın ismi geçtiğimiz ay İspanyol temsilcisi Real Madrid, İtalyan İnter ve Fransız takımı Marsilya ile anıldı

19 KADRO ÇALIŞTIRDI

Teknik yöneticilik mesleğine 1990’da Stia’da başlayan Sarri, sırasıyla Faellese, Antella, Valdema, Tegoleto, Sansovino, Sangiovannese, Pescara, Arezzo, Avellino, Verona, Perugia, Grosseto, Allessandria, Sorrento, Empoli, Napoli, Chelsea ve Juventus’u çalıştırdı.

AMATÖR RUH!

Amatör olarak futbol oynayan ve o periyotta bankacı olan Sarri, teknik yöneticilik mesleğinde geç yaşlarda doruğa çıktı. Serie A macerasına 55 yaşında Empoli ile başlayan İtalyan hoca, kısa müddette oynattığı futbolla farkını gösterdi. Empoli’yi Serie B’den A’ya taşıyan daha sonra oynattığı ofansif futbolla dikkat çeken 62 yaşındaki hoca, Napoli’yi de İtalya’nın en istikrarlı kadrolarından biri haline getirdi. Napoli’den sonra 2018-19’de Premier Lig’i 3. bitirdiği Chelsea ile Avrupa Ligi zaferi, 2019-20’de de Juventus ile İtalya şampiyonluğunu elde etti. (Fotomaç)