Fenerbahçe’deki düşüşün sebebi ne? İşte yaşananlar…

Döneme şampiyonluk parolasıyla başlayan ve yapılan transferlerle taraftarlarını keyifli eden Fenerbahçe’de alınan sonuçlar sonrası sıkıntı günler yaşanıyor. Göztepe hezimetiyle şampiyonluk yarışında ağır yara alan Fenerbahçe’de teknik yönetici Erol Bulut tenkit oklarının amacında yer alırken, sarı lacivertli grupta kimi futbolcular da reaksiyonlardan nasıbini aldı. Pekala, Fenerbahçe’nin yaşadığı zahmetlerin kaynağı ne? İşte yanıtı… | Son dakika Fenerbahçe haberi (FB haberleri)

SEVK VE YÖNETİM

Erol Bulut’un sistemi ile beklentiler örtüşmedi. Bulut ‘topu rakibe veren’ kendi üslubunu alana yansıttığında sonuç aldı (9G/1B/1M’lik seri). Fakat oyun kimseyi tatmin etmedi. İstenen atak futbolunu ise Bulut taktik, plan ve atak olarak oynatamıyor.

İDARE ABARTTI

Başlarda abartılı bir ‘düşman’ algısı oluşturuldu. O denli ki güya Fenerbahçe alanda maçı yalnızca rakibiyle oynamıyor. TFF, MHK ve yayıncı kuruluşa karşı da gayret ediyor. ‘4 rakibe karşı oynamak’ futbolcuları mental olarak bitiriyor.

GUSTAVO’SUZ OLMUYOR

Onca transfere karşın bir gerçek var ki o da kadroda Luiz Gustavo’nun alternatifinin olmadığı. Son 4 maçta bu bir defa daha görüldü. Brezilyalı ön liberonun oynamadığı 4 maçın 3’ü kaybedildi. Ne Sosa ne Ozan o boşluğu kapatamadı.

İŞ BİTİRİCİ FORVET YOK

Golleriyle ekibi alıp taşıyacak bir forvet bu dönem da kadroda yok. Samatta, Thiam ve Cisse istikrarsız. Valencia dahil dört oyuncu 25 maçta toplamda 18 gol atabildi. Hataysporlu Boupendza tek başına 18 defa ağları havalandırdı

YENİDEN SAVUNAMADI

Savunmada kişisel yanılgılar tekrar devam ediyor. Birinci 5’te yer alan ekipler ortasında kalesinde en çok gol gören ekip 27 golle Fenerbahçe. Son Göztepe maçında olduğu üzere yenilen gollerin birçoklarında ya kişisel ya yerleşim kusuru var.

HAKEM ŞANSSIZLIĞI

Hakem ve VAR kararları konusunda da Fenerbahçe’nin yüzünün gülmediği bir gerçek. Göztepe karşısında Sinan Gümüş’e yapılan harekete penaltı çalınsa ve atış gol olsa maç en makus berabere bitecek ve moraller bu kadar bozulmayacaktı. (Fotomaç)