Fenerbahçe’nin kozu Erol Bulut! Sistemi deplasmanlarda işliyor

Fenerbahçe,Trabzonspor maçına mutlak galibiyet parolasıyla hazırlanıyor. Göztepe mağlubiyeti sonrası artık puan kaybına tahammülü kalmayan sarı-lacivertliler şiddetli uğraşta deplasman istatistiğine güveniyor. Teknik yönetici Erol Bulut’un baskılı oynamadığı için eleştirilen sistemi dış alandaki maçlarda tam bilakis çok başarılı. Ligde şimdiye kadar 12 deplasman maçına çıkan Kanarya, bunların 9’unu kazandı, 2’sinde berabere kaldı, yalnızca bir defa (Gaziantep FK: 1-3) kaybetti.

OYUN DEĞİL SKOR KIYMETLİ
Deplasmanda 26 gol atıp, 11 gol yiyen sarı-lacivertliler dış saha puan cetvelinde topladığı 29 puan ile açık orta başkan durumda. Teknik heyet bu grafiği Trabzonspor karşısında da devam ettirmeyi hedefliyor. Erol Bulut’un güçlü rakipleri karşısında tekrar topu rakibe bırakması ve savunma güvenliğini sağlama alıp kapılacak toplarda hızlı+etkili ataklarla gol araması bekleniyor. Alana çıkacak birinci onbirde de çaba gücü yüksek oyuncuların tartıda olacağı lisana getiriliyor.

AVCI’YA KARŞI BİRİNCİ PEŞİNDE
ErolBulut, teknik adam olarak Abdullah Avcı’ya 5 sefer rakip olurken hiç galibiyet alamadı. Kelam konusu 5 müsabakanın 4’ünü Avcı kazanırken, 1 maç ise berabere bitti. Bulut’un ekipleri Abdullah Avcı’nın kalesine yalnızca 1 gol atabildi, kalesinde ise 8 gol gördü.

(Fotomaç)