Son dakika spor haberleri: Dev derbi öncesi 8’er unsurda Trabzonspor ve Fenerbahçe!

Spor Toto Harika Lig’in 27. haftasında Trabzonspor alanında Fenerbahçe’yi ağırlayacak. Tepe yarışını çok yakından ilgilendiren müsabaka öncesi sarı-lacivertliler berbat gidişe son verip çıkış yapmak isterken, bordo-mavililer ise seriyi sürdürmek ve doruğa bir adım daha yaklaşmak istiyor. İşte 8 hususta iki kadrodaki son gelişmeler… | Son dakika Trabzonspor-Fenerbahçe haberleri

Şampiyonluk yarışını yakından ilgilendiren gayrette Trabzonspor alanında Fenerbahçe’yi ağırlayacak.

Müsabaka öncesi iki ekipte yaşanan son gelişmeleri Sabah Gazetesi muharrirleri Yunus Emre Sel ve Volkan Demir 8 unsurda yazdı. İşte ayrıntılar…

FİZİKÎ VE ZİHİNSEL HAZIR (TRABZONSPOR / YUNUS EMRE SEL)

1) Trabzonspor için alanında oynayacağı Fenerbahçe maçı dönemin geri kalanı için büyük kıymet taşıyor. Teknik yönetici Abdullah Avcı oyuncularını şiddetli müsabakaya motive etmek için fizikî idmanların yanı sıra teğe bir görüşmeler ve zihinsel olarak hazırlığa da büyük ehemmiyet verdi.

2) Fenerbahçe’nin bilhassa dönemin ikinci yarısındaki tüm maçları tahlil edildi ve oyunculara yeni taktik anlayışın nasıl olacağı anlatıldı. Rakibin tesirli kanat oyuncularını durduracak çalışmalar yaptıran Avcı, kişisel olarak ise rakip futbolculara özel tedbirler almadı.

3) İdare kendi içinde yaptığı kıymetlendirme sonrası Abdullah Avcı ile de konuşarak maça ekstra prim uygulamasına gerek olmadığına kanaat getirdi. Lakin oyunculara F.Bahçe maçı sonrası şubat ayının ödemelerinin yapılacağı bilgisi verildi.

4) Teknik yönetici Abdullah Avcı yanına zihinsel performans antrenörünü de alarak, oyuncularına maçın kazanılmasının ehemmiyetini vurguladı. Dış etken ve baskılardan uzak durulmasını istedi. Yalnızca bunun kazanılması gereken bir maç olarak düşünülmesi gerektiğini sık sık hatırlattı.

5) Bordo-mavili grupta Başakşehir maçı öncesi büyük ıstırap olan Kovid-19 olayları, Fenerbahçe maçı öncesi son buldu. Tüm oyuncuların test sonucu negatif çıkarken bu durum moralleri artırdı.

6) Hafta içerisinde yapılan idmanlarda Abdullah Avcı oyuncuları çok fazla sıkmadı. Oyuncuların çalışmalardan keyif almasını ve maça daha enerjik bir halde çıkmalarını temel alacak çalışma programları belirlendi.

7) Kadro kaptanları ve deneyimli oyuncular, daha evvelki maçlarda da birtakım tansiyonların yaşandığını kadro arkadaşlarına aktardı. Abdullah Avcı da, bu oyuncuların saha içerisinde daha fazla sorumluluk almalarını ve bu çeşit durumlarda direkt müdahil olmalarını istedi.

8) Maç öncesi beklentilerin çok fazla arttığının farkında olan Abdullah Avcı, grubu maça hazırlamanın yanı sıra kendisi de özel olarak hazırlandı. Daha evvel kasket akımını başlatan deneyimli çalıştırcı, Fenerbahçe maçlarındaki atmosferi daha güzel solumak için kimi efsane isimlerle görüştü.

HERKES İÇİN MUKADDERAT MAÇI (FENERBAHÇE / VOLKAN DEMİR)

1) Fenerbahçe, alanında Göztepe’ye mağlup olup şampiyonluk yolunda ağır bir yara alınca, Trabzonspor maçı haftası epey çalkantılı geçti. Pazartesi günü yapılan Lider Ali Koç ile sportif yönetici Emre Belözoğlu doruğundan Erol Bulut’a ‘ültimatom’ niteliğinde kararlar çıktı.

2) Çarşamba günü hem Lider hem sportif yönetici, Can Bartu Tesisleri’ne gitti. Burada futbolcularla vakit zaman sert tabirlerin de yer aldığı konuşmalar yapıldı. Perşembe günü ise futbolcular ortalarında yaptıkları konuşmalarla maça tekrar motive oldu ve “Faturayı hocaya bırakamayız” görüşünde birleşildi.

3) Bu sürecin en sessiz ismi olan Erol Bulut, icraatleriyle konuşacak üzere gözüküyor. Bulut’un, Trabzonspor karşısında önemli takım değişimine gitmesi bekleniyor. Savunmadan en uca kadar birçok ismin ve mevkinin değişmesi gündemde. Caner’i İstanbul’da bırakarak bunun birinci adımını attı.

4) Caner takım dışı kalırken, birtakım isimlerin de maça yedek soyunması bekleniyor. Thiam bunlardan biri… Genç hocanın taktik disipline bağlı kalınmaması halinde ilerleyen periyotta de bu tip uygulamalara devam edeceği gelen bilgiler ortasında.

5) Lider Koç, Fenerbahçe Beko’nun, Anadolu Efes ile oynadığı EuroLeague maçında verdiği fotoğrafla tüm yaşananlara karşın hocanın yanında oldukları imgesini oluşturdu. Belözoğlu ile bir arada bu ileti verildi. Bulut’un bu fotoğraf sonrasında moralinin yükseldiği öğrenildi. Koç ve idareden birtakım isimler dün de Samandıra’daydı.

6) Liderin dayanağına karşın, toplulukta teknik yönetici tartışılmaya devam ediliyor. Fenerbahçe’de lig devam ederken bir hoca değişikliği ihtimali önemli formda gündemde.

7) Trabzonspor maçından alınacak sonuç yalnızca şampiyonluk savı için değil, Fenerbahçe’de başta hoca olmak üzere birçok isim için çok kritik. Beraberlikte dahi hem Bulut’un hem de birtakım futbolcuların üzerinde karabulutlar dolaşmaya başlayacak.

8) Hasılı bugün Lider Ali Koç’tan Emre Belözoğlu’na, Erol Bulut’tan futbolculara kadar herkesin yazgısına tesir edecek bir 90 dakika oynanacak. Alınacak sonuç kulüp ve topluluktaki istikrarları bir anda değiştirebilir.