Son dakika haberleri: Fenerbahçe’de Caner Erkin o kelamlarından sonra takıma alınmadı! Galatasaray maçı…

Fenerbahçe’de Caner Erkin, Trabzonspor maçında takıma alınmamıştı. Sarı lacivertlilerde teknik yönetici Erol Bulut, teknik heyet ve idarenin kararı ortak verdiğini açıklamıştı. Fenerbahçe forması ile yaptığı paylaşımla gündem olan ulusal oyuncunun, takıma alınmama sebebi muhakkak oldu. Galatasaray maçının devre ortasında yaptığı konuşma, idmanlardaki ve maçlardaki hali, krizi başlatan ana etkenler oldu. İşte Caner’in o kelamları… | Son dakika Fenerbahçe spor haberi (FB haberleri)

Fenerbahçe’de geçtiğimiz hafta sürpriz biçimde Trabzonspor maçının takımına alınmayan Caner Erkin idmanlara da alınmamıştı. Krizin perde gerisi ortaya çıktı.

OTORİTEYİ SARSTI!
Milliyet’in haberine nazaran, bu kararda Caner’in, Erol Bulut’un oyun planını birçok defa eleştirmesi, teknik adamın otoritesini sarsmasının tesirli olduğu belirlendi.

ÇİZGİYİ AŞAN KELAMLARI CEZALANDIRILDI!
Tecrübeli futbolcu maçlar ve antrenmanlardaki olumsuz halleriyle teknik heyetin otoritesini sarsınca kadrodan uzaklaştırıldı. Sarı-lacivertliler çizgiyi aşan tenkitleri ve gruba negatif güç vermesi yüzünden deneyimli oyuncuyu cezalandırdı.

Lider Ali Koç şampiyonluğun kenetlenmeden ve uğraştan geçtiğini düşünüyor. Trabzonspor maçına kadar oyundan genel olarak kimse mutlu olmasa da ekip içi gücün yüksek tutulması gerektiğine inanılıyor.

İki dönem evvel de misal bir durum yaşanmış ve grubun oyununu eleştiren Aatıf, Volkan ve Dirar üzere isimler de takım dışı kalmıştı.

Mevcut durumda oyuncuların fikirlerini söylemeleri çok büyük sorun taşımıyor. Lakin bunun şiddeti çok kıymetli. Caner’in bu çizgiyi birçok kere aştığı söz edildi.

İdmanlarda ve maçlardaki tutumları, teknik heyete yönelik hareketlerinin yanı sıra toplantılar ve kimi maçlarda da eleştirel tabirler kullanması sonrası sarı-lacivertliler, Caner’i kadrodan ayırmaya karar verdi.

BİRÇOK DEFA UYARILDI FAKAT…
Tecrübeli oyuncunun, Galatasaray derbisinin devre ortasında “Böyle oynarsak kaybederiz” tabiri ve Göztepe maçı sonrası “İyi oynamıyoruz. Şampiyonluğu kaybederiz bu türlü giderse” tabirleri daima üst üste geldi. Caner’e bu mevzuyla alakalı ikazlar yapılsa da futbolcunun karakteristik özelliği meşakkat yaşanmasına sebep oldu.

Caner’in ayrıyeten saha içi ve idmandaki tutum ve telaffuzlarının teknik adamın otoritesini sarstığı belirtildi. Grubun bundan etkilenmemesi için tecrübeli oyuncu, Trabzonspor maçından sonra bu takımda olmayacak. Caner’in gruba ne vakit döneceğine Göztepe maçından sonra karar verilecek.

Caner Erkin’in sarı-lacivertli yetkililerin takım dışı kararından evvel kendisine yönelik tenkitlerine karşılık verdiği belirlendi.

“GÖRDÜKLERİMİ SÖYLEMEK ZORUNDAYIM”
Tecrübeli oyuncunun, “Ben buraya şampiyonluk yaşamak için geldim ve bunun için tüm çabamı veriyorum. Deneyimli ve bu süreçlerden birçok kere geçmiş bir oyuncu olarak bildiklerimi, gördüklerimi söylemek zorundayım. Tek amacım gruba katkı sağlayıp şampiyon olmak” dediği öğrenildi.