Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde flaş karar! 3 bireye para cezası kesildi

Harika Lig’in 24. haftasında Kadıköy’deki Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi’nde oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde yaşanan küfür olayıyla ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

Corona virüsü salgını kısıtlamaları kapsamında 6 Şubat’ta seyircisiz olarak oynanan lakin protokole açık olan derbi maçında Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim birtakım localardan kendisine küfür ve hakaret edildiğini tez etmişti. Maç esnasında yaşanan o küfür olayına müsabakayı izlemek için statta olan bir Cumhuriyet savcısı da şahit olunca olayla ilgili soruşturma açıldı. İstanbul Emniyeti’ne bağlı Spor Şube Müdürlüğü polisleri inceleme başlattı. Kamera imajları tek tek incelendi ve küfür edenlerin kimlikleri tespit edildi.

PARA CEZASI KESİLDİ
Soruşturma kapsamında olaya karıştıkları tespit edilen 3 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 2’si hakkında “Hakaret” gerekçesiyle yasal süreç yapıldı. Şüphelilerden birinin ise “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna Muhalefet” gerekçesiyle yasal süreç yapıldı.

Ayrıyeten kelam konusu kişinin “Müsabakalara girmeme” cezasının bulunduğu da tez edildi. Gözaltına alındıktan sonra yasal süreçlerinin akabinde özgür bırakılan üç şüpheliye para cezası kesildi.