Son dakika Fenerbahçe haberleri: İrfan Can Kahveci birinci maçında ne yaptı? İşte Antalyaspor maçı performansı…

Muhteşem Lig’in 28. haftasında Fenerbahçe, Antalyaspor’u konuk etti. Kritik uğraşta Tisserand’ın büyük küsurunda Fredy skoru 1-0’a getirdi. Birinci yarı Antalyaspor’un 1-0 üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci yarı Mesut Özil sakatlanarak oyundan çıktı ve yerine yeni transfer İrfan Can Kahveci girdi. Fenerbahçe, Valencia ile beraberliği yakaladı ve gayret 1-1 tamamlandı. Maçın akabinde İrfan Can Kahveci’nin performansı da merak konusu oldu. İşte İrfan Can Kahveci’nin Antalyaspor’a karşı performansı…

Muhteşem Lig’in 28. haftasında Fenerbahçe, rakibi Galatasaray’ın Ankaragücü’ne kaybettiği haftada Antalyaspor’u konuk etti. Kritik gayrete mutlak 3 puan parolasıyla çıkan sarı lacivertliler, alandan 1-1 beraberlikle ayrıldı.

Fenerbahçe’nin dönem başında Wolfsburg’dan transfer ettiği Tisserand, kaptığı top sonrasında yaptığı pas yanılgısıyla gole sebep oldu. Fredy kaptığı topu düzgün bir şut ile ağlara gönderdi. Fenerbahçe çabanın birinci yarısını 1-0 geride tamamladı.

Fenerbahçe’nin sansasyonel transferi Mesut Özil, Antalyaspor maçının 67. dakikasında sakatlandı ve yerini İrfan Can Kahveci’ye bıraktı. Mesut Özil’in sıhhat durumu hakkında açıklama yapan Fenerbahçe, “Fraport TAV Antalyaspor ile oynadığımız müsabakada aldığı darbe sonrası ayak bileği burkulan Mesut Özil’in Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde çekilen MR’ında; ayak bileği iç ve dış yan bağlarında kısmi yırtıklar ile ayak bileği iç-dış malleol kemiklerinde ağır ödem gözlenmiştir. Oyuncumuzun tedavisine başlanmıştır.” tabirleriyle futbolcunun son durumunu bildirdi.

67. dakikada Mesut Özil’in yerine oyuna giren İrfan Can Kahveci sarı lacivertli formayı birinci kere sırtına geçirdi. İrfan Can Kahveci’nin performansı merak konusu oldu.

İrfan Can Kahveci, çabada 23 sefer topla buluştu. Topsuz alanda da daima koşular yapan genç futbolcu hareketli bir imaj sergiledi. Çabada 16 pas yapan İrfan Can, %81.3 pas isabetiyle maçı tamamladı. Rakip alanda %80 pas isabeti yakaladı.

Fraport TAV Antalyaspor karşısında hiç ikili çabaya kazanamayan İrfan Can Kahveci, girdiği 4 ikili uğraşta rakipleri tarafından ekarte edildi. İrfan Can Kahveci, Thiam’a açtığı orta ile birinci asistine çok yaklaştı. Kaleyi cepheden gören bir konumda birinci şutunu çeken İrfan Can, isabet sağlayamadı.