Son dakika spor haberleri: Fenerbahçe cephesinden Mostafa Mohamed yorumu! “Aldığı ceza…”

Fenerbahçe yöneticisi Metin Sipahioğlu, gündeme ait çarpıcı açıklamalarda bulundu. Antalyaspor maçında penaltılarının haksız yere iptal edildiğini belirten Sipahioğlu, PFDK tarafından 1 maçlık cezaya çarptırılan Galatasaraylı Mostafa Mohamed’in cezasını da kâfi bulmadıklarını söyledi.

TRT Spor’a konuşan Metin Sipahioğlu’nun açıklamalarından satır başları şu formda:

“Bize bir yanıt hakkı doğmadıkça konuşmamayı ve kirli gündemle meşgul olmak istemiyoruz. Diğer toplulukların zeytinyağı üzere üste çıktığı açıklamalar üst üste geliyor. Son günlerde kimi açıklamalar oldu, hepinizin malumu.

Penaltının yangından mal kaçırır üzere iptal edilmesi tahminen dünya rekoru oldu lakin bizim konuşma sebebimiz dünden, bugünden farklı. Biz büyük resmi göstermek istiyoruz.

90’lı yılların sonundan başlayarak bu ülke, 10 yıl TFF başkanlığı yapan ve içindeki büyük aşkı ortaya çıkarıp, hayalinin Galatasaray başkanlığı olduğunu belirten, hasebiyle TFF başkanlığı yaptığı devirde de kadrosuna büyük hizmet etmiş isimleri gördü. Tıpkı periyotlarda ne tesadüf ki ülkemizin başbakanının ekibinin neredeyse her maçına gittiğini gördük, yaşadık.

“HER TÜRLÜ ALGIYI YAPTILAR”

Gerek son 25 yılda, gerek son 10 yılda, hangi topluluğun kendine en çok yarar sağladığı, bizim de tabanlara çekildiğimiz gün üzere ortadadır. Son 2 sezondaysa, Fenerbahçe’nin doğratılmasıyla sağladılar. Her türlü algıyı yaptılar. Güçlü algısıyla bizim doğratılmamızı sağladılar. Sonra da Rıdvan Dilmen Dönemi algısını yarattılar. MHK lideri sayın Serdar Tatlı’nın bizim vazifeye getirdiğimizi sav ettiler fakat ‘MHK liderini misyona getirmek için çok uğraştım’ açıklaması ortaya çıktı.”

Gördüğünüzü, her kadroya karşı çalın. Kimseden korkmayın, etkilenmeyin. Kusur yapacaksanız da kendi iradenizle yapın. Geçen sene 4 dakika 17 saniye bizim golümüz incelendi. Geçen gece, haydi gri diyelim, gri durumu tek açıdan 9 saniye incelediler.

“YAVUZ HIRSIZ MESKEN SAHİBİNİ BASTIRIR!”

Galatasaray liderinin bu demecini herkes gördü.25 yıldır Türkiye’de oynanan bu tiyatronun tek bir ismi var: Yavuz hırsız, mesken sahibini bastırır. Fenerbahçe, 2011’den beri son 10 senede yalnızca 1 sefer şampiyon oldu. Utanmadan hala adalet diye çığırtkanlık yapıyorlar. Bu topluluğun yaşadıklarını diğeri yaşasa tahminen de o kulüpler yok olurdu.

“DİRSEK ATAN OYUNCUYA 1 MAÇ CEZA VERDİLER!”

Direkt dirsek atan bir oyuncuya, PFDK bir maç ceza veriyor. Bu şunun delilidir, Türk futbolu yalnızca bağırmalarla yönetiliyor. En az 2 olması lazım da, 1 maç ceza veriyorsanız Türk futbolu farklı denklemlerle yönetiliyor demektir. Gerçi biz bu ülkede neler gördük… Kulübümüz kuşatma altındayken, 2012 yılında rakibimizin stoperleri ve teknik yöneticisi alana çıkabilsin diye bir uygulama yapıldı. Ceza erteleme uygulaması. Kadıköy’e o sayede çıktılar. Türkiye bunları görsün ve konuşsun.”