Spor muharrirlerinden Fenerbahçe – Antalyaspor maçı akabinde flaş yorumlar!

Muhteşem Lig’in 28. haftasında Fenerbahçe ile Antalyaspor karşı karşıya geldi. Fenerbahçe, Fredy’nin attığı golle 1-0 geriye düştü. Valencia epey şık bir golle beraberliği sağladı. Karşılaşmanın akabinde spor muharrirleri çabayı kıymetlendirdi. İşte o yazılar…

EMRE BOL – AYIPTIR

Ersun hocanın ismi Hıdır, hali budur! On bireyle kapanır, kontradan bir tane atar yatabilirse üzerine yatar! Yanal’ın ne yaptığı belirli de Erol hoca ne yapıyor anlamadım gitti! On bireyle kapanan rakibe karşı neden Cisse değil de Samatta?

İrfan bir 45 dakika oynayacak durumdaysa neden birinci yarı oynatmıyorsun? Kapanan rakibe karşı Ferdi mi daha tesirli olur Osayi mi? Kusura bakma Erol hoca lakin çilingir lazımken sen tamircilerle oynadın!?

Rakipte bir tek Gökdeniz var, bir de Fredy… İki süratli oyuncuyla al önlemini maçın başından itibaren üçlü savunmayla oyna… Dörtlü oynadın da ne oldu tonla durum verdin.

Fenerbahçeli oyuncular ayakkabılarını zıt giymiş üzereydiler. Birinci yarıda Mesut’un kaçırdığı net bir gol var öteki da bir şey yok. Mesut da boş kaleye o topu göndermeliydi fakat şimdi hazır değil… İkinci yarıda Cisse öne, İrfan Can yerine, Valencia bir Ferdi de öteki kanada geçip üçlü savunmaya dönülünce Fenerbahçe kıpırdadı. Yanlışsız oyuncular, gerçek oyun golü getirdi…

Uygun de iki puan daha uçup gitti onu ne yapacağız!? Ayıptır… Galatasaray yenilmişken benim bildiğim Fenerbahçe, rakibi kaç şahısla kapanırsa kapansın çıkar o maçı kazanır… Siz şu kritik maçı da kazanamadınız o nedenle benim gözümde Fenerbahçeli değilsiniz. Trabzon’da yaptıklarınızı dün inkar etmiş oldunuz! Yazık!

GÜRCAN BİLGİÇ – NE OTOBÜS AMA!

Dönemin en güç maçına çıktı Fenerbahçe. Kalenin önünde bu defa “çift katlı” otobüs vardı. Ersun Yanal’ın stratejisi bundan evvelki Galatasaray ve Beşiktaş maçlarında puan getirmişti. Bir hafta evvel kaleye çekilen şut olmayan maçın teknik adamlarından biriydi.

Ayrıca… Ersun Hoca’nın geçen dönemde meseleler yaşadığı, Fenerbahçe’den ayrılmasına sebep gördüğü dinamiklerle de bir maçı olacaktı. Bu yüzden altılı – yedili defans çizgisi kurmaktan çekinmeden oynattı grubunu ve Fenerbahçe’nin başına kontrataklarla öbür çoraplar da ördü. Erol Bulut için de sürpriz değildi bu durum. Pas oyunu içinde sabırla oynaması gerektiğinin farkındaydı.

Bundan evvel de kalenin önüne otobüs çeken ekiplere karşı oynadı, Konya, Malatya, Göztepe… Hepsine kaybetti. İvedi edeceği vakti bekleyerek, risk kararının zamanlamasını bekleyerek oynamak istedi. Planlar yeterli de, Tisserand üzere bir “bozucu” da var alanda. Kolay yanılgılar uzmanı bir stoper ile yeniden “gol ikramında” bulundular. Ortada neden yokken, 12’de yenik duruma düştü Fenerbahçe. Bu türlü bir maçta yaşamak istediğiniz son şey.

İkinci 45 ataklarında Ozan’ı çıkartarak orta alandan da vazgeçtiler. Kalabalık defansın içine çok adamla yerleştiler. Teğe bir oynayarak faul de aradılar. Sonrasında tekrar ofansif ataklar geldi. O golün peşine düştüler, Valencia’nın slalomunda beraberliği buldular. Yaşadığı baskıdan sonra yorulan Antalya defans çizgisinde dikkat yanılgıları da geldi. Direkten döndü bir şutları.

Cisse karşı karşıya kaçırdı. Birinci yarıda Mesut boş kaleye atamadı. Kontralarda Antalya da ikinci golün etrafında dolaştı. Olmadı. Pelkas – Veysel konumunda penaltı kararı VAR’dan döndü. Hakikat karardı. Tepe uğraşında kayıp olan her puanın, acısı da büyük olur. Avantajı cebine koyacakken, rakibinin keyfine kaymak koydu Fenerbahçe.

Yeniden de, bir puanı kurtarmak, çabayı sonuna kadar ortaya koymak da değerli. Ligin kısalan uzunluğunda, giden iki puan – gelen bir puan hesabı yapılacak son haftalarda. Bekleyip, göreceğiz.