Son dakika spor haberleri: Fenerbahçe’de neler oluyor? Samandıra’ya ayak basan tabana vurdu

Son dakika Fenerbahçe haberleri: Fenerbahçe’de lider Ali Koç devrinde çok kıymetli isimler transfer edildi ancak sonu hiç değişmedi. Gelenlerin performansı daima geriye gitti. Kimi gol atamadan gönderildi, kimi istenmeyen adam ilan edildi. Her dönem tekrarlanan tablo, “Gerçek hatalı kim?” dedirtti. İşte ayrıntılar…

Bu dönem çok değerli transferlere imza atan Fenerbahçe 27 haftalık dönemde yeniden beklentilerin altında kaldı.

Ekibin bel bağladığı yıldızların çok büyük bir kısmı hayal kırıklığı yarattı. Aslında Fenerbahçe bu tabloyu daha evvel de yaşadı.

TENEKE BAĞLANIP GÖNDERİLDİ
3 yıllık Ali Koç periyodunda Samandıra’ya gelen yıldızların büyük kısmı adeta tabana vurdu. 2018-19 döneminde Premier Lig’den alınan Ayew ve Slimani adeta teneke bağlanıp gönderildi.

MOSES GELDİ, FUTBOLU UNUTTU!
Lakin iki yıldız Fener’den ayrıldıktan sonra kendine geldi! Çok kıymetli mesleği olan Moses, Samandıra’da adeta futbolu unuttu. Max Kruse ise mahkemelik olup kontratını feshetti.

TRANSFER SAVAŞI ÇIKARDI AMA…
G.Saray’ı şampiyon yapan Rodrigues yalnızca 4 gol atıp gitti. Transfer savaşı çıkaran Deniz Türüç, İrfan’a karşılık Başakşehir’e verildi.

ESKİYİ MUMLA ARATTILAR
Geçen dönem ligi kasıp kavuran gol hükümdarı Cisse, en çok gol atan solbek Novak, Sosa ve Mert Hakan eskiyi mumla arattı. Samatta golü unuttu. Dünya yıldızı Mesut Özil 7 maçta asist bile yapamadı.

ŞAPKAYI KOYUP DÜŞÜNMEK LAZIM
Her dönem tekrarlanan bu tablo sonrası, “Gerçek hatalı kim?” sorusu akıllara geliyor. Taraftarlar artık Ali Koç’un şapkayı önüne koyup nerelerde kusur yapıldığını düşünmesi gerektiğini söylüyor.

OSAYI DE MODAYA UYDU
Orta transferde alınan ve birinci maçlarında yıldızlaşan Osayi Samuel gruba ayak uydurdu. Genç futbolcu son haftalarda beklentilerin altında kalıyor.

FENER’DEN GİTTİ ASİST HÜKÜMDARI OLDU!
Aziz Yıldırım tarafından transfer edilen Mathieu Valbuena, Ali Koç devrinde gözden düştü.

2019-20 döneminin başında gruptan ayrılıp Yunan grubu Olympiakos’a giden Fransız yıldız adeta patlama yaşadı. Valbuena 23 asist yaparak asist hükümdarı oldu. (Takvim)