Fenerbahçeli Szalai ülkesinin kanalına konuştu! “Büyük bir tarihe sahip ve dünya genelinde tanınan bir kulübe geldim”

Fenerbahçe’nin orta transfer devrinde takımına kattığı Macar futbolcu Attila Szalai, Türkiye’de keyifli olduğunu ve dönem sonunda sarı-lacivertli ekibin şampiyon olacağına inandığını söyledi.

Szalai, Macar televizyonu M1’e yaptığı açıklamada, Fenerbahçe’ye çok çabuk alıştığını, bu müddet zarfında hem kulübün hem de kadro arkadaşlarının kendisine çok yardımcı olduğunu kaydetti.

Fenerbahçe’nin Türkiye’nin en esaslı kulüplerinden birisi olduğuna dikkati çeken 23 yaşındaki futbolcu, “Büyük bir tarihe sahip ve dünya genelinde tanınan bir kulübe geldim. Burada gelişimim ve ilerlemem için her şey mevcut. Oynadığım oyundan taraftarların mutlu olduğu biçiminde geri dönüş aldığım için de çok memnunum. Ekibim için elimden geleni yapıyorum.” diye konuştu.

Dönem sonunda Fenerbahçe’nin şampiyonluğa inandığını da belirten Szalai, “Büyük hayalimizin gerçekleşmesine, şampiyon olmamıza 12 maç kaldı.” dedi.

Fenerbahçe’nin Muhteşem Lig’in 29. haftasında İttifak Holding Konyaspor’u 3-0 mağlup ettiği müsabakada Attila Szalai, sarı-lacivertli formayla birinci kere gol sevinci yaşamıştı.