Mesut Özil’e benzeyen Mustafa Barut: Maçlarda onun yerine oynasam kimse anlamaz

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde doğan ve daha sonra Bartın’a yerleşen 21 yaşındaki Mustafa Barut, Fenerbahçe’nin yıldızı Mesut Özil’e olan benzerliği ile görenleri şakına çeviriyor. Mesut Özil ile tıpkı ilçede doğan Mustafa Barut, toplumsal medyaya attığı görüntüden sonra herkes tarafından büyük beğeni topladı. Gittiği her yerde ağır ilgi ile karşılaşan 21 yaşındaki Mustafa Barut, Mesut Özil ile gurur duyduğunu söyledi. Mesut Özil benzerliği sayesinde herkesin kendisi ile görüntü ve fotoğraf çektirmek istediğini söyleyen Barut, “Mesut Özil’e benzemekten gurur duyuyorum. Bir toplumsal medya hesabı açtım, roman havası attım çok beğeni almış. Beşerler çok beğendi, dayanak veriyorlar. Mesut Özil’le sahiden yan yana gelip fotoğraf çektirmek çok istiyorum. Buradan kendisine sesleniyorum, onu çok seviyorum” dedi.

“MAÇLARDA ONUN YERİNE OYNASAM KİMSE ANLAMAZ”

Kendisinin Mesut Özil’e benzerliği sayesinde alanda oynayabileceğini söz eden Mustafa Barut, “Kendisi geçen maç sakatlandı, çok moralim bozuldu. Maçlarda Mesut Özil’in yerine beni koysa kimse anlamaz. Buradan sesleniyorum onun yerine beni alın, kimse anlamaz” esprisini yaptı.

Özil’in köyüne de giderek akrabalarını da ziyaret ettiğini söyleyen Barut, Mesut Özil’e büyük bir hürmet gösterdiğini tabir etti.

“İLGİDEN MEMNUNUM”

İnsanların gösterdiği ilgiden şad olduğunu söz eden Mustafa Barut, “Benzerlik olunca ilgi de oluyor, herkes fotoğraf çektirmek istiyor. Görüntülerde Mesut Özil ile dalga geçtiğimi söylüyorlar, alakası yok. Ben roman oynuyorum, müzik söylüyorum maksadım insanları keyifli etmek. Devrek’e gittim Mesut Özil geldi dediler herkes fotoğraf çektirmek istedi. Mesut Özil’in amcasının yanına gittim. Kendisi ile çay içtim. ‘Benzerliğin ile gurur duy. Görüntülerini beğeniyorum, yalnızca Mesut Özil ile alay geçme’ dedi. Ben kimse ile alay geçmiyorum, yalnızca ben roman oynuyorum ve müzik söylüyorum. Vakit zaman makûs yorumlarla karşılaştım. Ben kimseye berbat yorum yapmıyorum. Ben herkesin keyifli olması için efor gösteriyorum. Kimseye makus bir yorum yapmıyorum. Onlar da bana yapmasınlar. Ben kimseye bir şey yapmıyorum. Herkese hürmet duymaya çalışıyorum” halinde konuştu.