Son dakika spor haberleri: Erol Bulut’tan Konyaspor – Fenerbahçe maçı sonrası Pelkas açıklaması!

Üstün Lig’in 29. haftasında deplasmanda İttifak Holding Konyaspor’u 3-0 mağlup eden Fenerbahçe’nin teknik yöneticisi Erol Bulut, bilhassa birinci yarıda tesirli bir oyun sergileyerek sonuca gittiklerini söyledi.

Bulut, karşılaşmanın akabinde düzenlenen basın toplantısında, güç bir deplasmanda değerli bir 3 puan aldıklarını vurguladı.

Birinci yarı âlâ oynayarak 2 gol attıklarını lisana getiren Bulut, “Atabileceğimiz 3-4 gol vardı. Değerlendiremedik. İkinci yarı 2-0’ın rahatlığı oldu. Biraz rakibe topu bıraktık, rakip oynadı. Kalemizde 3-4 durum gördük. Görmememiz gereken durumlar. Bizim konsantre olmayışımızdan gerçekleşen konumlar oldu. Bu vakit zaman büyük kadrolarda maalesef oluyor fakat ikinci yarıda oyuncularımız yeniden âlâ bir çaba etti. Kalecinin kusurundan da olsa üçüncü golü bulduk. Kazandığımız için memnunuz.” diye konuştu.

Bulut, maçta rakibiyle çarpıştıktan sonra ambulansla hastaneye kaldırılan Pelkas’ın sıhhat durumuyla ilgili bir soru üzerine, “Pelkas, şuurunu kaybetmişti. Şu an yeterli haberi geldi.” dedi.

Bir gazetecinin “Galatasaray ile birebir puanda, Beşiktaş’tan ise yalnızca 2 puan geride olmanıza karşın çok eleştiriliyorsunuz, bununla ilgili ne söylersiniz?” sorusuna Erol Bulut, şöyle yanıt verdi:

“Beni her vakit eleştirebilirler. Tenkide açığız. Futbolcularımı rahat bıraksınlar. Bizi eleştirsinler. Sonuçta bu kadronun başında ben varsam ben sorumluyum oyundan, skordan. Beni herkes eleştirebilir. Tenkide açığız ancak bel altı olduğunda o vakit olay biraz farklı tarafa gidiyor.”

Bulut, “Fenerbahçe, deplasmanda 35 puan topladı, tıpkı başarıyı iç alana neden yansıtamadı?” halindeki soru üzerine, “Deplasmanda daha rahat oynuyoruz. Konutumuzda o rahatlığı maalesef gösteremiyoruz. Nedenini biz de düşünüyoruz, üzerinde çalışıyoruz. Tıpkı futbolu konutumuzda de oynamaya çalışıyoruz. Vakit zaman oluyor, vakit zaman meşakkat çekiyoruz ancak bunu üzerinde çalışıp düzeltmeye çalışıyoruz.” sözlerini kullandı.