Son dakika spor haberi: Fenerbahçe ile beIN Sports ortasındaki yaşananlar New York Times’ta haber oldu!

Harika Lig’de şampiyonluk yarışı veren Fenerbahçe ile yayıncı kuruluş BeIN Sports ortasında bir müddettir devam eden uyuşmazlık, ABD’nin tanınmış gazetelerinden biri olan New York Times’a haber oldu.

Gazeteci Tariq Panja tarafından “360 Milyon dolarlık TV muahedesini tehdit eden komplo” başlığıyla kaleme alınan makalede, kelam konusu uyuşmazlığın taraflar açısından ekonomik tesirlerinin büyüyebileceği söz edildi.

Makaleye nazaran, koronavirüs nedeniyle seyircisiz oynanan maçta dinletilen marşların ortasında Fenerbahçe’ye yönelik küfürlerin duyulmasıyla başlayan uyuşmazlıkta bir sonuca ulaşılamadı.

Uzun bir metinle incelenen uyuşmazlıkta Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan’ın görüşlerine de yer verildi. Argümanlarının çok güçlü olduğunu belirten Kızılhan, “Birbirini izleyen tüm bu olayları dürüst insan yanlışı olarak görmek çok saflık olur.” tabirini kullandı.

Ayrıyeten beIN Media Küme ismine konuşan ve ismi açıklanmayan bir basın sözcüsü de suçlamaları reddederek, “Neden kasıtlı olarak Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birini haklarından yoksun etmeye çalışalım? Ticari yahut öbür türlü hiçbir mana söz etmiyor.” formunda görüşlerini aktardı.