Son dakika spor haberi: Kayserispor forması giyen Ramazan Civelek’ten Fenerbahçe açıklaması! “Neden olmasın”

Kayserisporlu Ramazan Civelek gündeme dair açıklamalar yaptı.

Radyospor’un konuğu olan Ramazan Civelek, “Kayserispor’da 2 haftadır kazanıyoruz. Bu iki haftalık süreç öncesinde hoca değişikliğimiz oldu. Uğur Hoca (Kulaksız) ile 2 haftadır kazanıyoruz. Kazandığımız 2 maçta da oynadım, hem kazandığımız için hem de forma talihi bulduğum için çok memnunum. Süleyman Abi (Hurma) ile biraraya geldik. Devre ortasında kadro değişikliğinin benim adıma güzel olacağını söyledim, Süleyman Abi de sağ olsun bana zorluk çıkarmadı ve önümü açtı. Kayserispor’a geldiğim için memnunum. Berna Gözbaşı Başkanımız’ın çok büyük eforu var. Kayserispor’a gelince bunu daha net bir formda anlıyorsunuz. Uğur Hoca ile âlâ bir ahengimiz var. 2 haftada alınan 6 puan kadromuza özgüven verdi. Hedefimiz Kayserispor’un layık olduğu yerde ligi bitirmesi.” sözlerini kullandı.

‘Kendi oyunumu geliştirmek istiyorum’
Oynadığı sağ bek konumla ilgili olarak ise Ramazan, “Uzun yıllar kanat konumunda oynadım. 2.5 yıl evvel Karagümrük’te oynarken sağ bek konumunda eksik vardı. O periyot liderimiz Süleyman Hurma, hocamız Cüneyt Dumlupınar ve gruptaki oyuncularla birlikte istişare yaptık. Sağ bek durumunda benim oynayabileceğime dair karar çıktı. Sağ bek konumuna çabucak adapte oldum. Uzun vakittir bu konumda oynuyorum. Örnek aldığım bir futbolcu var diyemem; kendi oyunumu geliştirmek istiyorum.” dedi.

‘Fenerbahçe neden olmasın?’
Karagümrük’teyken gündeme gelen Fenerbahçe savıyla ilgili soruya ise Ramazan Civelek, “Transferim konusunda çok bilgili değilim. Transferimle o devir liderimiz Süleyman Hurma ilgileniyordu. Evet Fenerbahçe’nin kullanacağı bir opsiyon unsuru vardı, açıkçası opsiyonu kullanmak istemediler sanırım. Sonrasında Karagümrük ile Üstün Lig’e çıktım ve grubumla devam etmek bana da daha cazip geldi. Devre ortasında Kayserispor’a geldim.” yanıtı verdi ve ekledi:

“Kayserispor’un futbolcusuyum; Kayserispor’a para kazandırarak Avrupa’ya ya da ülkemizin değerli ekiplerine gitmek isterim. Fenerbahçe de neden olmasın? Bu bir süreç ve benim gelişimimle alakalı. Kayserispor’da şu an Fenerbahçe altyapısından arkadaşlarım Melih Okutan ve Yasir Subaşı var. Biz burada çok memnunuz. Fenerbahçe altyapısından iki arkadaşımla ülkemizin kıymetli topluluğu Kayserispor’da oynamak memnunluk verici.”

Fenerbahçe altyapısında yetişen 25 yaşındaki futbolcu; Gaziantep FK, Sakaryaspor, Fatih Karagümrük ve Kayserispor formalarını giydi.

Devre ortasında Karagümrük’ten Kayserispor’a transfer olan Ramazan Civelek sarı kırmızılı ekipte misyon aldığı 2’si birinci 11, 6 müsabakada 1 de asist yaptı.