Son dakika transfer haberi: Boupendza Fenerbahçe’de mi? Hatayspor’dan açıklama geldi

Son dakika Fenerbahçe haberi: Fenerbahçe’de bir yandan tepe hesapları sürerken bir yandan da dönem sonu gerçekleşmesi planlanan transferler için ağır çalışma sürüyor. Sarı-lacivertliler Hatayspor’un golcüsü Boupendza’yı takımına katmak isterken, Hatayspor Onursal Lideri Lütfü Savaş’tan bahis ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Savaş yaptığı konuşmada transfer için olumlu konuştu. İşte ayrıntılar… (FB transfer haberleri)

Fenerbahçe’nin peşinde olduğu bilinen Boupendza hakkında Hatayspor Onursal Lideri Lütfü Savaş’tan kıymetli açıklamalar geldi. Savaş, konuşmasında yıldız golcünün transferi konusunda Fenerbahçe’ye yardımcı olabileceklerini açıkladı.

Radyospor’a konuşan Hatayspor onursal lideri ve Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Lütfü Savaş, Harika Lig’de 25 maçta 18 gol kaydeden Aaron Boupendza’nın Fenerbahçe’ye transfer olması durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Son devirde ismi sık sık Fenerbahçe ile anılan golcü futbolcu Boupendza için Lider Savaş “Fenerbahçe ile Hatayspor ortasında Boupendza ile ilgili bir mutabakat yok. Temenniler var. İki tarafı da tatmin edecek bir ortam olursa muahede olabilir. Muahede konusu konuşulmadı. Yalnızca temenniler oldu. Bonservis ya da transfer kuralları konuşulmadı. Fenerbahçe kongre üyesiyim” dedi.

Lütfü Savaş ayrıyeten, “Boupendza konusunda Fenerbahçe’den takviye bekliyorum. Herkes 10 verirken, Fenerbahçe 12 verirse memnun oluruz. Fenerbahçe Lideri Ali Koç, bizim Fenerbahçe sevgimizi Hatayspor’un menfaatine kullanacaktır. Bonkör olacaktır.” sözlerini kullandı.

2016 yılı sonlarında inşaatına başlanan ve geçen ay üretimi tamamlanan Yeni Hatay Stadı ile alakalı ise Lider Lütfü Savaş şu sözleri kullandı: “Stat 26 ya da 27 Mart’ta açılacak. Fenerbahçe ile yeterli bağlantılarımız var. Hatay’a geldiklerinde konuşmuştuk. Açılışa geleceklerini söylediler. Bu nedenle Fenerbahçe’yi tercih ettik. Sonra da yeni stada Galatasaray gelecek. İki derbi üzere maçla stadı açıyoruz.”