Son dakika spor haberleri: Fenerbahçe’deki gerçekler ortaya çıktı! Erol Bulut’un sorunu…

Son dakika Fenerbahçe haberleri: Spor Toto Harika Lig’de aldığı makus sonuçların akabinde şampiyonluk yarışında ağır bir yara alan Fenerbahçe’de teknik heyet ve futbolcular ortasındaki gerçekler ortaya çıktı. İşte ayrıntılar…

Kadıköy’deönceki gün Gençlerbirliği’ne karşı alınan mağlubiyet Erol Bulut’u tenkit oklarının maksadına koyarken, Fenerbahçe’deki birçok gerçek de ortaya çıkmaya başladı.

Dönem başından bu yana futbolcularıyla irtibat ezası yaşadığı konuşulan Bulut’un öğrencileriyle aralı duruşu alana da yansıdı. Sportif yönetici Emre Belözoğlu ile Selçuk Şahin ve teknik takımdaki Volkan Demirel, bu mevzuda devreye girdi, oyuncuların şikayetlerini ve beklentilerini dinleyen isimlerdi.

Fotomaç’ın haberine nazaran, Bulut ile aralı olan futbolcuların büyük çoğunluğu kendi ortalarındaki konuşmalarda genç hocayı sevmediklerini dahi lisana getirmeye başladı.

OYUNCULAR İSYANDA!
46yaşındaki teknik adamla yola devam etmek istemeyen Fenerbahçeli oyuncular, dönem başından bu yana birinci 11 konusunda da istikrar sağlanmamasına reaksiyon gösteriyor. 11’de oynayıp, sonraki haftada yedek kulübesine çekilen futbolcular, kendilerine ikna edici bir münasebet sunulmamasına isyan ediyor.

Kendisini hazır hisseden birçok futbolcu, neden 11’de baht bulamadığı konusunda teknik heyetten bilgi almak istiyor. Lakin genç hoca, küsme noktasına gelen isimlerle ne grup içinde ne de özel konuşuyor. Onlara takıma girememesinin sebeplerini açıklamıyor, motive edici kelamlar de sarf etmiyor.

GUSTAVO KORKUSU!
Fenerbahçelifutbolcuların Gençlerbirliği maçının 11’ine de şaşırdıkları öğrenildi. Trabzon ve Konya maçlarında Sosa ve Mert Hakan ile orta alanda gayret eden sarı-lacivertliler, bu ikiliyle birlikte önlerinde Pelkas’ın olmasını bekliyordu.

Sakatlıktan çıkan Gustavo’yu kulübede oturttuğu için eleştirileceğini düşünen Erol Bulut, bu müsabakada farklı dizilişler yapmak zorunda kaldı.

Evvelki maçlarda oyunun iki tarafını kullanan Mert, kimi vakit 10 numara, kimi vakit da sol kanatta oynadı. 10 numara konumunda skora büyük katkı sağlayan Pelkas, oyunun genelinde solda vazife yaptı.

Beklentileri karşıladıkları konumların dışında oynayan Mert ve Pelkas, evvelki maçların bilakis Gençlerbirliği karşısında istenileni veremedi.

KÜSLERDEN BİRİ FERDİ
Valencia’nıncezalı olduğu haftada 11’de oynama ihtimali bulunan isimlerden biri Ferdi Kadıoğlu’ydu. A Ulusal Kadro ile Hollanda ortasında tercih yapması beklenen 21 yaşındaki futbolcu, Fenerbahçe’de fazla mühlet alamamasına karşın Portakallar’ın U21 grubuna davet edildi.

Daha fazla mühlet almak istediğini teknik heyete lisana getiren genç oyuncunun bu nedenle küskün olduğu öğrenildi.

OYUNDAN ALINAN EL KOL YAPIYOR!
Haftalarilerledikçe Harika Lig’de heyecan artarken, gerginlikleri futbolcuların yüzlerine de yansıyor. Fenerbahçe’de geçmiş haftalardan bugüne kadar sırasıyla Caner Erkin, Pelkas, Thiam ve Mesut Özil, oyundan alındıkları maçlarda teknik yönetici Erol Bulut’a reaksiyon göstermişti.

THIAM GERÇEĞİ
Tam9 hafta 11’de oynayan ve bu süreçte 5 gol, 2 asistlik performansla Fenerbahçe’nin en tesirli isimlerinden olan Mame Thiam, 24. haftadaki Galatasaray maçında kulübeye çekilmişti. Formda olduğu periyotta derbide oynatılmayan Senegalli yıldız, sonraki 6 maçın 5’inde de tekrar 11’deki yerini aldı.

Son haftalarda performansı nedeniyle tenkitlerin amacında olan Thiam’ın derbide kendisini kesen ve hiçbir konuşma yapan Erol Bulut’a karşı o günden bu yana reaksiyonlu olduğu ortaya çıktı.

Sedat Hardal