Fenerbahçe’den yayıncı kuruluş açıklaması

Fenerbahçe’den yapılan açıklama şu biçimde:

“Kulübümüz tarafından, Muhteşem Lig’in 18.haftasında 10 Ocak 2021 tarihinde oynanan Karagümrük- Konyaspor maçında, Kulübümüze karşı küfürlü tezahüratın canlı yayında ekrana getirilmesi üzerine; beIN Sports’un bir müddettir Fenerbahçe aleyhine attığı tamamına karşı bir duruş olarak “Be Fair” (“Adil Ol”) sloganıyla reaksiyon konulmuştur.

Kulübümüzün ortaya koyduğu bu hal ve süreç üzerine beIN Sports, bu sloganın kullanılmasının fikri mülkiyet hakkını ihlal ettiğini ve haksız rekabet teşkil ettiğini argüman ederek Kulübümüz aleyhine ‘Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemelerinde’ dava açmış ve mahkemece sloganın kullanımının tedbiren durdurulması kararı verilmişti.

Bu önlem kararına karşı Kulübümüz tarafından yapılan itiraz üzerine “Be Fair” sloganının kullanılmasının durdurulmasına ait verilen önlem kararı mahkemece kaldırılmıştır.

Adil ve tarafsız yayıncılık yapmakla yükümlü olan beIN Sports bu ve gibisi haksız ve taraflı aksiyonlarından vazgeçmediği sürece, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak haklı ve legal reaksiyonumuzu sürdüreceğimizi taraftarlarımızın ve kamuoyunun bilgisine sunarız.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ”