Son dakika spor haberi: Fenerbahçe yeni hocasına Diego Simeone’den tam not! Erol Bulut’un yerine Marcelo Gallardo…

Spor Toto Üstün Lig’de şampiyonluk yarışını sürdüren Fenerbahçe, dönem boyunca inişli çıkışlı bir grafik sergiledi. Tepe yolunda bahtını zora sokan sarı lacivertlilerde, bunun faturası Erol Bulut’a kesilecek. Gelecek dönem planlamasında Bulut’a yer vermeyen idare, bomba bir ismi gündemine aldı. Kanarya, Arjantin Ligi gruplarından River Plate’in başındaki Marcelo Gallardo için atağa kalktı. İşte ayrıntılar… | Son dakika spor haberi (FB haberleri)

Fenerbahçe’deyeni hoca arayışı sürat kazandı. Matematiksel olarak şampiyonluk savının sürdüren sarı-lacivertli takımda Erol Bulut’un durumu belirsizliğini korurken, yeni dönem için gündeme sürpriz bir isim geldi.

İdarenin, Marcelo Gallardo’nun peşinde olduğu tez edildi. Arjantinli gazeteci Martin Castilla, TNT Sports kanalındaki programında Fenerbahçe’nin River Plate’i çalıştıran Gallardo’yu kadronun başına getirmek için harekete geçtiğini söyledi. Başarılı teknik adamın kontratı aralık ayında bitiyor.

BARÇA DA İSTEMİŞTİ
Sarı-lacivertlikulübün birkaç gün içinde 45 yaşındaki teknik adama resmi teklif yapacağını belirten Castilla; düzgün bir maaş önerilmesi halinde Gallardo’nun ‘evet’ diyeceğini ve 2014 yılından bu yana çalıştığı River Plate’ten ayrılıp, Türkiye macerasına başlayabileceğini kaydetti.

River’daki başarısı ile dikkatleri üzerine çeken Gallardo’nun ismi Valverde devri sonrası Barcelona ile anılmış ama teklif dönem başladıktan sonra geldiği için kadrosunu yarı yolda bırakmayarak İspanyol grubuna gitmemişti.

RIVER’I AYAĞA KALDIRDI
2014’ten beri River Plate’i çalıştıran Gallardo, kulübe en başarılı periyotlarından birini yaşattı. Taraftarların ‘Napolyon’ lakabını taktığı Marcelo, 2’si Güney Amerika’nın Şampiyonlar Ligi sayılan Libertadores olmak üzere 12 kupa kazanmayı başardı.

ATAK FUTBOLU OYNATIYOR
Marcelo Gallardo oynattığı futbolla Pep Guardiola’nın övgüsünü alan bir hoca. Fenerbahçe’nin istediği atak futbolu anlayışını benimseyen genç teknik adam taktik değişiklikleriyle rakibi şaşırtmaktan çekinmeyen bir isim.

PROJEYE BAKAR
Fenerbahçe’nin ilgisi River Plate taraftarlarını endişelendirdi. Twitter’da “Gallardo yalnızca parayla ilgilenmez. Şayet o denli olsaydı Arabistan’dan gelen teklifleri kabul ederdi. Gallardo, yalnızca rekabetçi bir lig ve projesi olan bir kadroya gitmek ister.” ve “Messi’nin Barcelona’sını reddeden Fenerbahçe’ye mi gidecek” yorumları yapıldı.

SIMEONE ONAY VERDİ
Öte yandan Gallardo’yu Fenerbahçe’ye Diego Simeone’nin önerdiği tez edildi. Emre Belözoğlu’nun görüş aldığı Atletico Madrid’den eski hocası olan Arjantinli çalıştırıcının, “Gallardo, Fenerbahçe için en uygun seçim olur” dediği belirtildi. (Fotomaç)