Son dakika spor haberi: Çarpıcı Erol Bulut yorumu! “Bundan sonra VAR hakemlerinin…”

Son dakika Fenerbahçe haberleri… Üstün Lig’de geride kalan 31 haftanın akabinde 3. sırada bulunan Fenerbahçe’de Erol Bulut devri sona erdi. Bu kararın akabinde Fotomaç Gazetesi müellifi Gürcan Bilgiç’ten çok çarpıcı kelamlar geldi. (FB spor haberleri)

GÜRCAN BİLGİÇ – KRİZ YÖNETME KRİZ YARAT

Fenerbahçe Lideri bir hafta evvel Erol Bulut’un tahlilini yaparken, büyük bir kısımda olumluydu. Ekibin durumu hakkındaki tahlillerde, puan tablosundaki derdin sol halkasına koyuyordu genç teknik adamı. Tahminen de bu nedenle pazartesi değil de, perşembe açıkladı kararını.

Gerçek bir daha karşımıza çıkıyor; Fenerbahçe’yi yönetecekseniz, krizlerle baş etmeyi bileceksiniz. Erol Bulut genç bir teknik adam olarak bu deneyime sahip değildi. Onu desteklemesi gereken Fenerbahçe İdaresi’nin de tıpkı durumda olduğunu ve geçmişten ders alamadığını da gördük bir sefer daha.

İşin alanda bitmediğini, Türkiye’de kritik noktanın kamuoyunu ve algıyı yönetmek olduğunu bir kere daha gördük bu kararda. Rakipleriniz tüm makus sonuçlarda saha tabanı, hakemler, tribünden edilen küfürler üzere saha ile ilgisi olmayan detaylar ile taraftarlarını meşgul ettiler ve başarılı oldular. Bu ligin oyunu bu ve Erol Bulut’un senaryosunda bunlar hiç olmadı. İdare de kızgınlığın ve hayal kırıklığının genç hocası üzerinde toplanmasına müsaade verdi, kenara çekildi.

“Erol Bulut başarılıdır” diyemez kimse fakat dönemi bitirmesi gerekirdi. Zira bu atak ile ne VAR hakemlerinin operasyonu inandırıcı olur artık, ne de federasyon ile olan sıkıntıların alana yansıdığına ikna edebilirsiniz kimseyi. Kritik VAR kararlarını tartışırken, kayıp puan hesabında başkan olması gereken bir gruptan ve onun hocasından bahsediyoruz. Erol Bulut tıpkı adam, lakin kadro başkan. Taraftar yeniden oyundan keyifli değil, haydi alın vazifeden de görelim.

EMRE FAKTÖRÜ

Şunu bilin; Erol Bulut’u, Emre Belözoğlu yemedi. Bu ikilinin birlikte çalıştıklarını, ürettiklerini, kararlar aldıklarını söyleyelim. Belözoğlu, misyonu kabul ederek, tahminen de gelecekteki futbol mesleğini ortaya koydu. Eli taşın altındaydı, artık başı da orada olacak. Fenerbahçe taraftarının alandaki kalbiydi Emre. Bu nedenle kalan haftalarda daha optimist yorumlar, öfke seviyesi düşük fikirler göreceğiz.

PEKALA ARTIK NE OLACAK?

10 maç kaldı. Fenerbahçe hepsini kazanırsa şampiyon olur. Zira Beşiktaş da, Galatasaray da puan kaybedecekler. Bunu başarabilir mi? Taraftarı yanında olursa umut var. Yoksa hem hakemler, hem rakipler, hem de kendi taraftarıyla çaba eden bir ekipten nasıl muvaffakiyet beklersiniz.