Son dakika spor haberi: Erol Bulut Fenerbahçe’den ayrılırken o kelamları söyledi! Emre Belözoğlu ve…

Fenerbahçe’de dün büyük bir sürpriz yaşandı… Saatler 18.29’u gösterirken sarı lacivertli kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamada, teknik yönetici Erol Bulut ile yolların ayrıldığı duyuruldu. “Futbol ekibimizin teknik yöneticilik misyonunu yürüten Erol Bulut ile yollarımız karşılıklı anlaşarak ayrılmıştır” denilen açıklamada, Bulut’un yerine sportif yönetici Emre Belözoğlu’nun getirildiği belirtilerek, “Sezonun geri kalan haftalarında, idare heyetimizin almış olduğu kararla, sportif yöneticimiz Emre Belözoğlu futbol ekibimizin teknik sorumlusu olarak misyon yapacaktır” bilgisi verildi.

GAYELERİN GERİSİNDE KALINDI

Futbol gündemine bomba üzere düşen bu kararın perde arkasın perde ardında Fenerbahçe İdare Şurası ile teknik yönetici Erol Bulut’un karşılıklı rahatsızlıklarının yattığı belirtildi. Sarı lacivertli idare, bu dönem yapılan 22 transfere rağmen ekibin gerek alanda gerekse skor tabelasında amaçların çok gerisinde kalması nedeniyle Bulut’tan mutlu değildi. Çabucak her mevkide tıpkı kalitede en az 2 futbolcu bulunmasına rağmen Bulut’un bu kadroyu verimli biçimde kullanmadığı görüşü, kamuoyu önünde lisana getirilmese de idare konseyi toplantılarında lisana getiriliyordu.

TEK SEBEP SPORTİF BAŞARISIZLIK

Ligin 32. haftasına bir maçı eksik başkan Beşiktaş’ın 4 puan gerisinde giren kadronun bu biçimde devam etmesi halinde şampiyonluğa ulaşmasının mümkün olmayacağı konusunda hemfikir olan yöneticiler, 4 gündür Erol Bulut’un misyonuna son verip vermemeyi konuşuyordu. Son 2 gündür yapılan toplantılara Bulut da davet edildi ve yapılan görüşmeler sonucunda ‘yolları ayıralım’ kararı çıktı. Sarı lacivertli yöneticiler, kararın büsbütün ‘sportif başarısızlık’ nedeniyle alındığı ve yolların uygar biçimde ayrıldığını bilhassa vurguladı.

BELÖZOĞLU’NUN YARDIMCILARI BELİRLİ OLDU

Fenerbahçe’de dönem sonuna kadar teknik sorumlu olarak misyon yapacak olan Emre Belözoğlu’nun yardımcılıklarını Mehmet Aurelio ile Volkan Demirel yapacak. Belözoğlu’nun ‘teknik sorumlu’ unvanıyla çalışacak olmasının sebebi, Üstün Lig’de kadro çalıştırmak için kaide olan ‘Pro Lisans Teknik Yönetici Diploması’ sahibi olmaması. Belözoğlu maçlarda yedek kulübesinde oturabilecek fakat basın toplantılarına çıkamayacak. Bilindiği üzere Aytemiz Alanyaspor’da Çağdaş Atan’ın da ‘Pro Lisans Diploması’ bulunmuyor. Emre Belözoğlu ‘Fenerbahçe Teknik Sorumlusu’ unvanıyla birinci idmanına bugün çıkacak.

“HAKKINIZI HELAL EDİN”

Fenerbahçe Teknik Yöneticiliği vazifesine, kulüple anlaşarak noktayı koyan Erol Bulut, dün saat 16.00’da yapılan idmana çıkmadı. Hürriyet’te yer alan habere nazaran; egzersizden evvel Samandıra Can Bartu Tesisleri’ne gidip futbolcularla toplantı yapan Bulut, kısa bir veda konuşmasının akabinde hepsiyle tek tek kucaklaşıp vedalaştı. Bulut’un “Hakkınızı helal edin” diyerek vedalaştığı toplantıda sportif yönetici Emre Belözoğlu’nun da bulunduğu belirtildi. Bulut-Belözoğlu ikilisinin bir müddet baş başa sohbet edip çay içtiği, ikilinin ortasında rastgele bir gerginlik olmadığı bildirildi.

BULUT DA MUTLU DEĞİLDİ

Fenerbahçe idaresinin ‘sportif başarısızlık’ gerekçesiyle yolları ayırma kararı aldığı teknik yönetici Erol Bulut’un da birtakım bahislerde rahatsızlıkları olduğu belirtildi. Çalışma şartlarından şad olmayan Bulut’un, bu mevzudaki niyetlerini yakınlarına tabir ettiği bildirildi. Bulut’un ayrıyeten kulüp içinden birtakım yetkililerin kendisini dışarıda eleştirmesinden de büyük rahatsızlık duyduğu kaydedildi.