Son dakika spor haberi: Ali Koç Fenerbahçe’ye yaramadı! İşte dikkat çeken o sayılar…

Efsane Lider Aziz Yıldırım’ın yerine vazifeye gelen Ali Koç’un 3 yıllık periyodu tam bir hayal kırıklığı oldu. Fenerbahçe, cami aya büyük muvaffakiyetler vaat eden Ali Koç’la birlikte her alanda geriye giderken, Sarı-Lacivertliler’in yaşadığı hüsran sayılara da çok net bir halde yansıdı.

HEZİMET ORTALAMASI YÜKSELDİ

F.Bahçe Aziz Yıldırım periyodunda ligde 68 puan ortalaması yakalarken, Ali Koç’la bu sayı 52’ye geriledi. Gol ortalaması 67’den 51’e geldi. Mağlubiyet ortalaması ise 5,5’den 9’a yükseldi.

3 DÖNEMDE 7 TEKNİK ADAM

EROL Bulut’la da yollarını ayıran Ali Koç’un dönem başına çalıştığı teknik adam sayısı 2,3 oldu. Meğer ki Aziz Yıldırım 21 dönemde 18 hocayı misyona getirdi. Koç istikrarı sağlayamadı.

12 DERBİDE YALNIZCA 1 ZAFER!

ALİ Koç periyodunda en büyük hüsranlardan birisi de derbilerde yaşandı. Son 3 dönemde 12 derbinin yalnızca 1’i kazanıldı. Aziz Yıldırım başkanlığında ise derbi galibiyet yüzdesi 45’ti.

YILDIRIM 13 KUPA KOÇ 0 KUPA

YILDIRIM dönem başına 8 transfer yapıp tam 13 kupanın altına imzasını attı. Ali Koç ise dönem başına 18 transfer yapmasına karşın ne bir muvaffakiyet geldi, ne de Fenerbahçe kupa kaldırdı. (Takvim)