Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu’nun yeni takım planının ayrıntıları ortaya çıktı

Fenerbahçe’de teknik sorumlu olarak vazifeye getirilen Emre Belözoğlu, sağlam bir grup kurarak başarılı ve kalıcı olmak istiyor.

Muhteşem Lig’de bu dönem teknik yönetici Erol Bulut’la istikrarlı bir imaj çizemeyen Fenerbahçe, ulusal ortada kan değişimine gitti. Sportif yönetici Emre Belözoğlu, Erol Bulut ayrılığının akabinde kolları sıvayarak teknik sorumluluk misyonunu üstlendi. Dönemin geri kalan kısmında kadronun başında teknik sorumlu olarak vazife alacak Emre Belözoğlu’nun amacı ise; sarı-lacivertli grupta kalıcı olmak. Başarılı bir grup kurmak isteyen Belözoğlu, dönemi en âlâ yerde bitirip önümüzdeki döneme odaklanmak istiyor.

Emre Belözoğlu ile birlikte idari koordinatör Selçuk Şahin de alana inerken, Mehmet Aurelio ile Volkan Demirel de vazifelerine devam edecek. Analist Melikşah Sezgin, ferdî performans uzmanı Fatih Yıldız’ın yanı sıra Erol Bulut’tan özel müsaade alınan kaleci antrenörü Michael Kraft takımda yer almaya devam edecek. Bu isimlerin haricinde de gruba kıymetli isimler kazandıracak olan Emre Belözoğlu, yoluna güçlü bir biçimde devam edecek.

TAHİR KARAPINAR ALTYAPIDA DEVAM EDECEK

Fenerbahçe’de geçtiğimiz dönem Ersun Yanal’ın ayrılmasının akabinde vazifeye getirilen teknik yönetici Tahir Karapınar, daha sonraki süreçte altyapıda görevlendirilmişti. Erol Bulut’un gidişi ile pro-lisansı bulunan ve birinci akla gelen isim olan Tahir Karapınar, altyapıdaki misyonuna devam edecek. Takıma pro-lisans sahibi öbür bir isim getirmeyi düşünen Emre Belözoğlu, denetimi de bu formda büsbütün elinde bulunduracak.