Son dakika Fenerbahçe haberi: Emre Belözoğlu kararı sonrası çarpıcı yorum! “Sergen Yalçın ve Fatih Terim…”

Son dakika spor haberi: Fenerbahçe’de teknik yönetici Erol Bulut’un ayrılığının akabinde teknik sorumlu olarak misyona gelen Emre Belözoğlu konusunda usta müelliften flaş yorum geldi. İşte Belözoğlu’nun gelişi ile ilgili flaş Fatih Terim ve Sergen Yalçın ayrıntısı… (FB spor haberleri)

Emre Belözoğlu idaresinde birinci maçına Denizlispor karşısında çıkacak Fenerbahçe’de yeni devir başladı. Emre Belözoğlu’nun grubu nasıl bir taktik disiplinle oynatacağı da önümüzdeki günlerde belirli olacak.

Sabah Gazetesi muharriri Gürcan Bilgiç, ‘Kesinlikle Löw ikna edilmeli.’ derken Mesut Özil hakkında da kıymetli kelamlar söyledi. Gürcan Bilgiç, Fenerbahçe’nin Emre Belözoğlu kararını Fatih Terim ve Sergen Yalçın üzerinden okudu.

Fenerbahçe’nin Erol Bulut ile yollarını ayırma kararının akabinde teknik sorumlu misyonuna Emre Belözoğlu’nu getirmesini yorumlayan Gürcan Bilgiç, saha kenarında hakemleri baskı altına alan Sergen Yalçın ve Fatih Terim ile baş etme konusunda bir atak yapıldığını vurguladı.

FLAŞ MESUT ÖZİL AYRINTISI

Bu ekip önümüzdeki periyotta Mesut Özil’in idaresinde oynayacak. Bu kümeye kazanmayı öğretecek, onları ikna edip-saygı duymalarını sağlayacak bir rol model gerekiyor.

Fenerbahçe idaresinin Erol Bulut’tan Emre Belözoğlu’na geçişinin mantıklı tek bir açıklaması var; ‘Saha kenarından hakemleri domine eden Sergen Yalçın yahut Fatih Terim ile baş etmek.’ Bizim ligimiz alanda minimumla oynanıyor zira. VAR hakemlerini baskı altına almayı başaran, azamî faydayı da sağlıyor.

Kalan 10 haftada grup kalitesi ile birlikte, maç sırasında alandaki hakeme “Bu nasıl düdük?” diye daha gövdeli reaksiyon gösterecek bir figürü oldu. Yani; taşın suyunu çıkarmanın peşindeler.

TELAFFUZLARI İLE HAREKETLERİ FARKLI

Ali Koç başkanlığında plan yapacak bir teknik adam olmak mümkün değil. Zira telaffuzlar ile hareketler farklı. Oyuncu yetiştirmek, geliştirmek ve satarak kulübü düzlüğe çıkarmak isteyen bir lider, dönemi tabela üstünden okuyarak karar veriyorsa, yalnızca geri sayımdasın demektir.

Verimlilik aslına nazaran değil, toplumsal medya yorumlarıyla karar opsiyonlarına sahip bir lider varsa, boş buzdolabından kaz ciğeri pişirmek durumunda olan bir teknik yönetici bulmalısınız.

GENÇ TAKIM İÇİN EN UYGUN İSİM

Geçmişe baktığınızda yarışmacı bir teknik adamdan öteki bahtı yok Fenerbahçe’nin. Heoness’in “Arkasında cam kırıkları bırakır” dediği Christoph Daum üzere biri örneğin. Gelir, kümesi organize eder, tutamayacağı kelamlar verir, kazanır lakin bir daha hiçbir oyuncusunu ikna edemez.

İkinci bakış açısında; bu dönem genç bir takım oluşturuldu. Bu ekip önümüzdeki devir Mesut Özil’in idaresinde oynayacak. Bu kümeye kazanmayı öğretecek, onları ikna edip-saygı duymalarını sağlayacak bir rol model gerekiyor. Şu anda çok sayıda isim konuşuluyor, Joachim Löw, Marcelo Gallardo ve Maurizio Sarri üzere. Mevcut tablodan bakınca keşke Joachim Löw’ü ikna edebilseler.

GALLARDO

River Plate’te 7 dönemdir vazife yapan Gallardo, yıllık net 8 milyon Euro kazanırken, 12 kupa ile kulüp tarihinin en fazla kupa kaldıran hocası durumunda bulunuyor.

JOACHIM LÖW

Uzun müddettir Almanya Ulusal Kadrosu’nu çalıştıran Joachim Löw, kulüp olarak Stuttgart, Fenerbahçe, Karlsruhe, Adanaspor, Innsbruck ve Austria Wien’de vazife aldı.

MAURIZIO SARRI

Son olarak Juventus’u şampiyon yapan Sarri, 51 maçta 2.16 puan ortalaması yakaladı. İtalyan hoca, Juventus öncesi çalıştırdığı Chelsea’de ise 63 maçta 2.08 puan ortalamasına ulaşmıştı.