Son dakika spor haberi: Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu grubun taktiğini değiştiriyor! Yeni sistem…

Fenerbahçe’de teknik yönetici Erol Bulut ile yolların ayrılması sonrası dümene Emre Belözoğlu geçti. Muhteşem Lig’de kalan 10 haftada kadrosu Belözoğlu yönetecek. Sarı lacivertli idarenin Belözoğlu’na karar vermesinde Türk futbolunu âlâ bilmesinin yanı sıra topluluğun dinamiklerine hakim olması, futbolcular üzerindeki tartısı ve sıkıntıları çözebilecek profesyonel olması baş etkenlerdi.

KALİTELİ AYAKLARIN ÇOĞALMASINI SAĞLADI

Alana inme niyetinin olmadığını Bulut periyodunda her seferinde lisana getiren Emre Belözoğlu kulübün dertli sürecinde sorumluluk almaktan kaçınmadı. Dönem başında farklı meslek planı olmasına rağmen Fenerbahçe’den gelen sportif yöneticilik teklifini kabul etmişti. Yeni yapılanma çerçevesinde yapılan 22 transferde tesirli olan Belözoğlu kadroda kaliteli ayakların çoğalmasını sağladı. Takımda yer alan yıldız oyuncular büyük hürmet duydukları ve bağlantılarının âlâ olduğu Emre Belözoğlu’ndan her fırsatta bahsetmeyi ihmal etmiyorlar.

YENİ TEKNİK TAKIMINI BELİRLEYECEK

Yeni misyonuna başlayan deneyimli futbol adamı, ekibi ile çıktığı idmanlarda oyuncuları ile yakından ilgilenirken tekrar motivasyonlarını üste çekmeye de çalışıyor. Sarı lacivertlilerin teknik sorumlusu Emre Belözoğlu birkaç gün içinde yeni teknik takımını belirleyecek.

OYUN ANLAYIŞINI DEĞİŞTİRECEK

Belözoğlu grubun oyun anlayışını da değiştirecek. Ajansspor’un haberine nazaran; Hamle yük oyun planı üzerinde duran deneyimli futbol adamı alanda önde basan, bol durum üretmeye çalışan ve kompakt futbol oynamayı ekibe yerleştirmeyi düşünüyor. Belözoğlu ekipte forma adaletini sağlayarak kimi oyuncuları tekrar kazanmayı hedefliyor.

Toplulukta kredisi ziyadesiyle olan Emre Belözoğlu dönem sonunda oluşacak lig sıralamasına nazaran Lider Ali Koç ve idare ile kıymetlendirme yaparak yeni dönem için hangi misyonda olacağına karar verilecek.