Son dakika spor haberi: Fenerbahçe’de kara tablo ortaya çıktı! İşte transfere harcanan para

Fenerbahçe başkanlığında 3. yılını geçiren Ali Koç periyodunda yapılan atılımlar gündem oldu. 3 yılda 5 başka teknik yöneticiyle çalışan sarı-lacivertlilerin futbol kadrosu için gerçekleştirilen transferler için ödediği fiyat de ortaya çıktı. İşte ayrıntılar…

Fenerbahçe’de teknik yönetici Erol Bulut ile yolların ayrılmasından sonra gündem tekrar lider Ali Koç periyodunda yapılan atılımlar oldu.

Sabah’ta yer alan habere nazaran sarı-lacivertli kulübün başında üçüncü yılını şimdi tamamlamamasına karşın şimdiden 5 farklı teknik yönetici ile çalışan Koç, hem harcadığı paralar hem de gerçekleştirdiği transferlerle öne çıktı.

Üç yıllık süreçte 52 transfer gerçekleştirildi ve bu isimlerin 26’sına bedel ödendi. Koç devrinde gönderilen oyuncu sayısı 53 oldu. Toplamda transfer sirkülasyonu 105 olarak kayıtlara geçti.

Transferini gerçekleştirdiği futbolculara 67.5 milyon euro (640 milyon TL) harcarken, birebir süreç içerisinde Galatasaray (41.9) ve Beşiktaş (28.4) toplamda 70.3 milyon euro harcadı.

Galatasaray ve Beşiktaş’ın toplamda harcadığı paranın yüzde 96’sını gözden çıkaran Fenerbahçe, bu süreçte yalnızca 5 defa liderlik koltuğunda oturabildi. Hiç kupa alamadı, Avrupa Ligi’nde bir defa kümede çaba etti.

Fenerbahçe üç dönemde 5 sefer önder olurken, tıpkı periyotta kendisinden çok daha az harcayan Galatasaray 17, Beşiktaş ise 10 kez önder oldu. Şampiyonluk hasretini dindiremeyen Kanarya, 5 sefer liderlik koltuğunda oturduğu bu üç dönemde 4 haftayı da küme düşme sınırında tamamladı.

FENERBAHÇE’NİN HARCADIĞI PARA 17 EKİPTEN FAZLA

Fenerbahçe’nin Ali Koç’un başkanlığı periyodunda futbol grubu için harcadığı 67.5 milyon euro, Muhteşem Lig’de yer alan kendisi dışındaki 20 ekibin 17’sinin takım kıymetinden daha fazla oldu.

Fenerbahçe’de Haziran 2018’de başkanlık koltuğuna oturan Lider Ali Koç, bu yaz yapılacak seçimde tekrar aday olacak.