Son dakika spor haberi: Fenerbahçe’nin Marcelo Gallardo planı muhakkak oldu!

Spor Toto Harika Lig’de şampiyonluk yarışını sürdüren Fenerbahçe, teknik yönetici Erol Bulut ile yollarını ayırmış ve dönem sonuna kadar Emre Belözoğlu’nu ekibin başına getirmişti. Gelecek dönem için hoca arayışlarını sürdüren sarı lacivertlilerde, listenin başını Marcelo Gallardo çekiyor. İşte Kanarya’nın Arjantinli teknik adam için planı… | Son dakika spor haberi (FB haberleri)

Fenerbahçe, 31. haftadaki Beşiktaş beraberliğinin akabinde Erol Bulut ile yollarını ayırmış ve Sportif Yönetici Emre Belözoğlu’nun teknik sorumlu olarak atandığını duyurmuştu.

Yaşanan bu gelişmenin akabinde Fenerbahçe’nin teknik yönetici adayları ortasında Löw, Maurizio Sarri ve Marcelo Gallardo’nun olduğu tabir edilmişti.

Bilhassa Gallardo’nun ismi Fenerbahçe ile anılmasının akabinde Arjantin ve İspanyol basınında bu teşebbüs büyük yankı buldu.

F.BAHÇE HER ŞEYİYLE GELECEK
Arjantin basınında husus ile ilgili futbol yorumcuları konuşurken, “Marcelo Gallardo, Fenerbahçe’nin yeni teknik yönetici adayı. Kesin bilgi. Fenerbahçe, Gallardo’yu almak için her şeyiyle geliyor. Türkiye’de teknik yöneticilik mesleğine devam edebilir.” tabirleri kullanıldı.

F.BAHÇE’NİN PROJESİ BELİRLİ OLDU
Öte yandan İspanyol basını da Fenerbahçe’nin Gallardo’ya olan ilgisini okuyucularına aktarırken, sarı lacivertlilerin Arjantinli futbol adamına sunacağı teklifi açıkladı.

Buna nazaran Aralık 2021’de River Plate ile mukavelesi sona erecek Gallardo, Avrupa’ya gitmeye sıcak bakıyor fakat yeni durağının Türkiye olup olmayacağı şu anda katılık kazanmamış durumda.

Gallardo’nun kendisini tatmin edecek bir teklife hayır demeyeceği aktarılırken, Fenerbahçe’nin Arjantinli teknik adama sunacağı teklifte ‘1. sınıf takım oluşturulacağı garantisi’ vereceği tabir edildi.

Öte yandan Fenerbahçe’nin halihazırda Perotti, Sosa, Lemos, Gustavo ve Mesut Özil üzere yıldızlarının olduğu ve bu isimlere yenilerinin ekleneceği yazıldı.