Fenerbahçe’den 1959 öncesi Türkiye şampiyonluğu bulunan Ankara bölgesi kulüplerine ziyaret

Fenerbahçe’de Lider Ali Koç ve yöneticiler, 1959 öncesi Türkiye şampiyonluğu bulunan Ankara bölgesi kulüplerine ziyarette bulundu.

Sarı-lacivertli kulüpten mevzuya ait yapılan açıklamada, “Başkanımız Ali Koç, Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, İdare Heyeti Üyelerimiz Fethi Pekin ve Alper Pirşen, Ankara’da geçtiğimiz hafta yaptıkları ziyarette, 1959 öncesi Türkiye Şampiyonlukları bulunan Ankara bölgesi kulüplerinin liderleriyle bir ortaya geldi.

Liderimiz ve Yöneticilerimiz, Ankaragücü Lideri Fatih Mert, Gençlerbirliği Lideri Murat Cavcav, Ankara Demirspor Lideri Haluk Yılmaz ve ayrıyeten Eskişehir Demirspor Lideri Gönül Cemoğlu ile görüştü. Görüşmede Ankaragücü Lider Vekili Sidar Tunca ve Gençlerbirliği Hukuk Müşaviri Kadir Gürten de yer aldı.

Yöneticilerimizden Alper Pirşen, kulüp liderlerine, 1959 öncesi Türkiye Şampiyonluklarının neden Üstün Lig’e dahil edilmesi gerektiğini ve bunun maddi-manevi getirilerini açıklayan bir sunum yaptı.

Liderimiz Ali Koç, ziyaret sonunda, kulüp liderlerine ekiplerinin 1959 öncesi kazandığı Türkiye Şampiyonluklarıyla ilgili basına yansıyan haberlerden oluşan çerçeveler armağan etti.

1959 öncesi TFF tarafından düzenlenen Türkiye Futbol Birinciliği’nde Gençlerbirliği 1941 ve 1946’da iki sefer, Ankaragücü 1949’da, Ankara Demirspor 1947’de ve Eskişehir Demirspor 1940’da birer kere şampiyonluk kazanmıştı” denildi.