Son dakika spor haberi: Fenerbahçe yeni teknik yöneticisi için 4 kriter belirledi! İşte ayrıntılar…

Teknik yönetici Erol Bulut ile yollarını ayıran Fenerbahçe’de, dönem sonuna kadar Emre Belözoğlu ekibin başına getirilmişti. Lider Ali Koç önderliğinde gelecek dönem için hoca arayışlarını sürdüren sarı lacivertliler, yeni teknik adam için 4 kural belirledi. İşte ayrıntılar… | Son dakika spor haberi (FB haberleri)

Erol Bulut ile yolların ayrılmasının akabinde grubun başına dönem sonuna kadar Emre Belözoğlu’nu getiren Fenerbahçe idaresi, kadrosu gelecek dönem çalıştıracak teknik adamın seçiminde ince eleyip sık dokuyor.

Takvim’in haberine nazaran; Sarı-Lacivertli idare teknik yöneticilik için Löw, Sarri, Dalic ve Gallardo isimleri üzerinde dururken, tercihini 4 ana kritere nazaran belirleyecek.

KARİZMASINI HİSSETTİRCEK

Fenerbahçe’nin yeni hocası öncelikle kariyerlive deneyimli bir isimolacak. Bunun yanında futbolcularüzerinde ağırlığıolan bir karizmaya sahip olmasıisteniyor.

Fenerli kurmaylarınbelirlediği 3. kriteregöre de medya ile âlâ iletişimkurabilme mahareti olacak.

HAMLE FUTBOLUNA DÖNÜLECEK

Sonkriter ise teknik adamın futbol anlayışı olacak. İdare, kulübün genlerine uygun olarak atak futbolu oynatacak, rakibe baskıyı her an hissettirecek bir futbol oynatacak hocanın peşinde.

Sarı-Lacivertli idare, belirlediği bu 4 kriterde katiyetle taviz vermeyecek.