Son dakika spor haberi: Fenerbahçe Teknik Sorumlusu Emre Belözoğlu’nun yardımcısı muhakkak oldu! Almanya’dan…

Fenerbahçe’de Erol Bulut ile yolların ayrılması üzerine teknik sorumlu misyonuna gelen Emre Belözoğlu’nun grubu de muhakkak oluyor. Belözoğlu, yaptığı basın açıklamasında bir yabancı bir de yerli hocanın kadroya geleceğini lisana getirmişti. O isim muhakkak oldu. İşte ayrıntılar… | Son dakika spor haberi (FB haberleri)

Fenerbahçe’de ligin son haftalarına girilirken alınan makus sonuçların faturası Erol Bulut’a kesilmiş ve 46 yaşındaki teknik adam ile yollar ayrılmıştı.

Bu ayrılığın akabinde ekibin başına teknik sorumlu olarak Emre Belözoğlu getirilirken, Belözoğlu’nun yardımcıları da netlik kazanmaya başladı.

Ajansspor’un haberine nazaran; Emre Belözoğlu’nun yeni yardımcısı Erdinç Sözer oldu. Sözer’in dönem sonuna kadar çalışmak üzere Almanya’dan Türkiye’ye geleceği ve bu akşam İstanbul’da olacağı öğrenildi.

ERDİNÇ SÖZER KİMDİR?
2003 yılında Alman kulübü Darmstad’un 19 grubunda teknik yöneticiliğe başlayan Sözer, 2 yıl sonra A ekibin yardımcı antrenörü oldu.

HANGİ EKİPLERDE YARDIMCI ANTRENÖRLÜK YAPTI?
Sözer sonraki yıllarda Bayer Leverkusen, Hamburg, Stutgart ve Wolfsburg’da da yardımcı antrenörlük yaptı. 52 yaşındaki Türk hoca 24 Ocak 2021’de Hertha Berlin’deki yardımcı hocalık misyonundan ayrıldı.

Sözer, 2015 yılında Almanya’daki en seviye çalıştırıcılık lisansını aldı.

ÜÇ BÜYÜKLERİ ÇALIŞTIRMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ
Eddy lakaplı teknik adam, daha evvel verdiği röportajlarda gayesinin üç büyüklerden birini çalıştırmak olduğunu söylemişti.