Son dakika spor haberleri: Fenerbahçe’de değişim başlıyor! İşte Emre Belözoğlu’nun yeni sistemi

Son dakika Fenerbahçe haberleri: Fenerbahçe’de teknik yönetici Erol Bulut’un vazifesine son verilmesinin akabinde kadronun başına getirilen Emre Belözoğlu, sarı-lacivertlilerin futbol anlayışında değişime gideceği üzere belirli bir istikrar için de harekete geçti. İşte Belözoğlu’nun yeni sistemi…

Erol Bulut ile yolların ayrılmasının akabinde ekibin teknik sorumlusu olan Emre Belözoğlu hem saha içi dizilişte hem takımda hem de futbol anlayışında değişikliğe gidiyor.

RAKİBİ ISIRAN BİR FENERBAHÇE

Emre Belözoğlu, öncelikle hamlesi düşünen ve ilerde rakibe baskı yapan bir anlayışı kadroya yerleştirecek ve bu anlayışta istikrar sağlayacak.

SAMATTA’YI KAZANMAK İSİTYOR

Takvim’in haberine nazaran; Belözoğlu, transferinde büyük rol oynadığı Samatta’yı kazanmak istiyor. Santrfor mevkinde Tanzanyalı golcüde ısrar edecek.

Orta alanda Gustavo-Ozan-Pelkas üçlüsü zarurî olmadıkça bozulmayacak.

İrfan Can ise bu dönem Başakşehir’de sıkça forma giydiği sol kanada kaydırılacak. Sağda Osayi&Valencia rekabeti kelam konusu.

SZALAI’NİN PARTNERİ TISSERAND

Savunmanın göbeğinde Szalai&Tisserand ikilisinde ısrarcı olacak. Bilindiği üzere Emre Belözoğlu Tisserand’ın transferinde değerli rol almıştı.

Sağ bekte Gökhan Gönül, sol bekte ise Caner Erkin Belözoğlu’nun öncelikli tercihi olacak. Mesut Özil güzelleşip form tuttuğunda ise orta alandaki rekabetin içinde olacak.

KADRONUN DAYANIKLILIĞI ARTACAK

Bunun dışında Emre Belözoğlu kadronun genel fizik-kondisyon durumunu daha üst düzeye çıkartacak çalışmalar yaptıracak.

Kadro içinde daha rekabetçi bir ortam hazırlamak isteyen Emre Belözoğlu, geniş takımdan en yeterli halde yararlanmayı da hedefliyor.

Yeni dönem için de 2-3 kaliteli nokta atış transferi kelam konusu.