Son dakika spor haberi: Fenerbahçe’de tekrar Alman ekolü periyodu başlıyor! Erdinç Sözer…

Fenerbahçe’de Erol Bulut ile yolların ayrılmasının akabinde, teknik sorumlu olarak grubun başına Emre Belözoğlu getirilmişti. Ekibi devralan Belözoğlu, birinci olarak yeni yardımcısını belirledi. Uzun bir müddettir Almanya’da misyon alan Erdinç Sözer ile birlikte Kanarya, Alman ekolüne dönüşü başlattı. İşte ayrıntılar… | Son dakika spor haberi (FB haberleri)

Fenerbahçe’de Erdinç Sözer’in Emre Belözoğlu’nun takımına dahil edilmesi teknik yönetici arayışında da ibreyi Joachim Löw’e çevirdi. Bundesliga meslekli Sözer, 2005 yılından bu yana Almanya’da çalışıyor.

Löw’e yeni dönem için teklif götüren idarenin, kabul etmesi halinde Sözer’i de yardımcısı olarak düşündüğü belirtiliyor. Avrupa Şampiyonası’nın akabinde kararını vereceğini açıklayan Löw teklifi kabul ederse plan hayata geçirilecek.

4-3-3 OYNATIYOR
Erdinç Sözer’in Bundesliga’da uzun yıllar Bruno Labbadia’nın yardımcılığını yapması, 55 yaşındaki teknik adamı da Fenerbahçe’de adaylar ortasına soktu. Son olarak Hertha Berlin’de Sözer ile birlikte çalışan Labbadia, ocak ayında vazifesinden ayrıldı.

Eski bir futbolcu olan Labbadia; Wolfsburg, Hamburg, Stuttgart, Leverkusen, Darmstadt ve Greuther Fürth üzere ekipleri çalıştırdı. Şu an boşta olan Labbadia, 4-3-3 sistemi ile tanınıyor.

REAL DE PEŞİNDE
Löw’ü Real Madrid de listesine aldı. AS gazetesi, lider Florentino Perez’in Zidane’ın dönem sonunda sıfır çekmesi halinde grubun başına Löw ile Raul ikilisini getirmeyi planladığını yazdı.

ŞAMPİYONLUK GELİRSE DEVAM
Emre Belözoğlu-Erdinç Sözeri ikilisinin başarılı olmaları ve kadrosu şampiyonluğa taşımaları halinde ise planlar kökten değişecek. Yeni hoca arayışından vazgeçilip gelecek dönem da bu ikili ile yola devam edilecek.

SÖZER’DEN İŞBAŞI
Fenerbahçe’de teknik sorumlu Emre Belözoğlu’nun yardımcılığına Erdinç Sözer getirildi. 52 yaşındaki çalıştırıcı dün birinci antrenmanına çıktı.

Pro-lisans sahibi olan Sözer, daha evvel Almanya’da Hamburg, Stuttgart, Bayer Leverkusen, Wolfsburg ve Greuther Fürth üzere gruplarda yardımcı antrenörlük yaptı. İdare, Sözer konusundaki anlayışları için Hertha Berlin Kulübü ve teknik yönetici Labbadia’ya teşekkür etti.

HER ŞEYİMİ VERECEĞİM
Erdinç Sözer’i antrenmandan evvel futbolculara tanıtan Emre Belözoğlu, “Tecrübeli ve bize çok yararının olacağına inanıyorum” derken, Sözeri, “Bu imkanı bulduğum için teşekkürler.

Emre’ye yardımcı olmak, kalan haftalarda da Fenerbahçe’ye her şeyimi vermek istiyorum. Çok vaktimiz yok. Ligin kalan sürecinde elimizden geleni yapmalıyız. İnşallah birlikte başarılı olacağız” tabirlerini kullandı. (Fotomaç)