Fenerbahçe Beko’da Igor Kokoskov: Elimizden geldiği kadar savaştık

Ülker Spor ve Aktiflik Salonu’nda oynanan maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında çabayı kıymetlendiren Kokoskov, Barcelona’nın çok güçlü olduğunu aktararak, “Bu tip maçlardan sonra acı bir tat kalıyor. En düzgün kadroya karşı oynadık. Çaba etmemiz için, kazanmamız için daha fazlasını yapmamız gerekiyordu. Bizim için düzgün bir test oldu. Hamle ribauntlarında, oyunun her iki tarafında da çok tesirli olmalıydık. Rakibimizi tebrik ediyorum. Elimizden geldiği kadar savaştık.” tabirlerini kullandı.

Uğraşın birinci çeyreğinde sakatlanarak oyundan çıkan Jan Vesely hakkında da konuşan Kokoskov, “Altı dakika oynadı. Çok kıymetli ve pahalı bir oyuncu. Şu an için söylenecek bir şey yok. Yarın sabah yapılacak denetimden sonra durumu muhakkak olacak.” diyerek kelamlarını tamamladı.

JASIKEVICIUS: GÜÇ BİR MAÇTI

Barcelona Başantrenörü Sarunas Jasikevicius, ikinci yarıda savunmada âlâ oynayarak maçı kazandıklarını söyledi.

Jasikevicius, oyuncularını tebrik ederek “Fenerbahçe’nin ne kadar uygun oynadığını biliyoruz. Sıkıntı bir maçtı. Umarım Jan Vesely uygundur ve durumu çok önemli değildir. Ekibimi ağır tempoya karşın de tebrik ediyorum. Sıkıntı bir süreçten geçiyoruz. Sakatlıklar yaşadık. Şu anki durumumuzdan gurur duyabiliriz.” diye konuştu.

Müsabakayı iki kısımda tahlil eden Sarunas Jasikevicius, “İlk kısımda savunmamız sahiden çok berbattı. İkinci yarıda savunmada oyunu denetim ettik. Maçı da bu türlü kazandık.” değerlendirmesinde bulundu.