Son dakika Fenerbahçe haberleri: Erol Bulut sessizliğini bozdu! “2-3 transferde…”

Son dakika spor haberleri: Fenerbahçe, geçtiğimiz günlerde dönem başında misyona getirilen Erol Bulut ile üst üste yaşanan puan kayıpları sonrası ulusal ortada yollarını ayırmıştı. 46 yaşındaki çalıştırıcı, ayrılık sonrası birinci defa konuştu. İşte ayrıntılar…

22 transfer ile şampiyonluğun en büyük favorisi olan Fenerbahçe’de sürpriz kayıplar işi zorlaştırdı. Alınan sonuçların akabinde sarı-lacivertli kulüp, Erol Bulut ile yolları ayırıp vazifeye Emre Belözoğlu’nu getirdi.

MEHMET AURELIO VE VOLKAN DEMİREL DEVAM EDECEK

Erol Bulut’un yanı sıra grubu ile de yol ayrımına gidilirken Mehmet Aurelio, Volkan Demirel üzere sarı-lacivertli formayı daha evvel terleten isimlerle yola devam edilecek.

Beşiktaş derbisi sonrası misyonundan ayrılan Erol Bulut, Fenerbahçe ile olan veda sürecini yakın etrafıyla paylaştı. Sarı-lacivertli kadrosu 59 puanla ligde 3. sırada bırakan Bulut’un bilhassa şampiyonluk yarışındaki bahtlarının devam ederken ayrılmasına dikkat çektiği aktarıldı.

“BÖYLE ERKEN BİR AYRILIK BEKLEMİYORDUM”

Milliyet’in haberine nazaran; Bu dönem 21 kadrolu bir lig oynandığını ve son 4 yıldaki en düzgün puan ortalaması yakaladıklarını anımsatan 45 yaşındaki teknik adamın, “Böyle erken bir ayrılık beklemiyordum. Vazifesi bıraktığımız şu vakte bakarsak Fenerbahçe hala daha şampiyonluk yarışının içinde ve uzun bir mühlet sayılabilecek 10 hafta var.

“SON 4 YILIN EN İYİSİYİZ”

Fenerbahçe’yi şampiyonluk yarışının içinde tutmaya çalıştık ve tuttuk. Puan ortalamamıza bakılırsa da son 4 yılın en güzel puan ortalamasını yakalamışız. 30 haftaların ortalamalarına baktığınızda son 4 yılın en güzeliyiz.

“DEPLASMANDA EN YETERLİ SONUÇLARI ALDIK”

Deplasmanlarda da tarihe geçen en güzel sonuçları almışız. Bir periyot yakaladığımız galibiyet serisi de vardı. Fakat şanssız sakatlıkları çok art geriye yaşadık” sözlerini kullandığı belirtildi.

“2-3 TRANSFERDE BENİM İSTEĞİM OLDU”

Bu dönem yapılan 24 transfer ve alternatifli takım için de görüşlerini lisana getiren genç çalıştırıcının, “Biz zati misyona başladığımızda aşikâr transferler gerçekleşmişti. 2 ya da 3 transferde benim ve grubumun direkt isteği vardı lakin onun dışında zati muhakkak bir liste vardı, ona nazaran transferler yapıldı.

“KALAN 10 HAFTADA ELİMİZDEN GELENİ YAPARDIK”

Buna rağmen her vakit diyorum güzel futbolculardan oluşan düzgün bir takımımız vardı. Bu takımla da daima tepe yarışının içerisindeydik. Kalan 10 haftada da elimizden geleni yapardık” diye konuştuğu kaydedildi.