Fenerbahçe maça çıkamayacak! Vakıfbank…

Fenerbahçe’nin açıklaması şu halde:

Fenerbahçe Opet Bayan Voleybol Grubumuza yapılan Pcr testleri sonucunda; atletlerimizden 8 ve teknik grubumuzdan 4 bireyde müspet sonuca ulaşıldığını, karantina ve tedavi süreçlerinin devam ettiğini kamuoyunun bilgisine sunmuştuk.

Bu süreçte Sultanlar Ligi play-off serisinde 13 Nisan 2021 Salı günü Fenerbahçe Opet Bayan Voleybol Grubumuz ile Vakıfbank ortasında oynanan ikinci maçına toplamda 5 atletimizden eksik çıkmış, önlem gayeli yapılan testlerin sonucunda ise bugün prestijiyle bu sayı sportmen ve teknik grubumuzun de iştirakleriyle toplamda 12’ye ulaşmıştır.

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun play-off uğraşlarında maç tehiri yapılmaması kararına istinaden; 16 Nisan 2021 Cuma günü oynanacak play-off serisi 3.maçında oynayabilecek kâfi sayıda atletimiz olmadığı için İdare Heyetimizin kararıyla ekibimizin maça çıkamayacağını kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

Bu karar; tüm dünya ile birlikte gayret ettiğimiz salgın sürecinde, dönem boyunca karşılaştığımız tüm zorluklara karşın son ana dek uğraştan vazgeçmeyen Kadromuz ismine, Türkiye Kupası’nda ve CEV Şampiyonlar Ligi yarı final haftasındaki kritik süreçte başlayıp son olarak Play-off serisi devrinde artan covid hadiseleri hasebiyle kaçınılmaz olmuştur.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak 2019-2020 dönemi sona erdirilirken lisana getirdiğimiz üzere bir defa daha “İnsan sıhhati şampiyonluklardan ve kupalardan önemlidir!” diyor, elimizde olmayan kurallardan ötürü aldığımız alana çıkmama kararını, tüm kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Detaylar geliyor…