Jose Sosa kendisi açıkladı! Fenerbahçe’de kalacak mı?

Üstün Lig’in 35’inci haftasında deplasmanda Medipol Başakşehir ile karşılaşacak olan Fenerbahçe’de, bugün yapılan idman sonrası Arjantinli yıldız oyuncusu Sosa, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ligin 34’üncü haftasında Gaziantep FK’yı mağlup etmeleri hakkında konuşan Sosa, “Geçen hafta galibiyet almak kıymetliydi. Bu maça kadar yaptığımız kusurları bilakis çevirebilmem için vaktimiz vardı bizim için güzel oldu” tabirlerini kullandı.

“FENERBAHÇE’NİN MAKSADI ŞAMPİYONLUKTUR”

Sarı lacivertli kadroda maksadın her vakit şampiyonluk olduğunu lisana getiren Sosa, “Beklentiler Fenerbahçe’de birebir. Öncesi ve sonrası diyemeyeceğim. Fenerbahçe üzere büyük kulübün amaçları belirlidir ve gaye şampiyonluktur” açıklamasında bulundu.

“TAKIMDA ÂLÂ OYUNCULAR VAR”

Grupta değerli isimlerin olduğuna vurgu yapan Sosa, “Oyuncular olarak teknik grup kadar tahlil yapamıyoruz onlar bu hususta daha üstün. Onlar çıkarımlar yaparak bize iletiyorlar ve biz de maçlarda oyuncular olarak alanda bunu göstermeye çalışıyoruz. Birebir vakitte kadroda âlâ oyuncular var, mücadeleci oyunculara sahibiz ve bu kaliteli isimlerle kazanmayı amaçlıyoruz” dedi.

“EMRE BELÖZOĞLU BENİM İÇİN DEĞERLİ BİR ŞAHSİYET”

Emre Belözoğlu’nu kendisi için değerli bir isim olduğunu söyleyen Sosa, “Bulunduğum her ekipte her antrenöre karşı hürmet içerisinde olan birisiyim. Futbolumun en başından beri bu türlü oldum. Eski yada yeni antrenör hakkında konuşmak yada kıyas yapmak kıyas yapmak istemiyorum. Emre Belözoğlu benim için değerli şahsiyet. Buraya gelmemde faal rol oynadı. Deneyimli, ligi bilen birisi. Onun ve kendimiz için en güzelini diliyorum, katkısı olacaktır” formunda konuştu.

“YÜKSELEN BİR GRAFİĞİMİZ VAR”

Pazar günü oynanacak Başakşlehir maçını ciddiye aldıklarını söyleyen Sosa, “Bütün rakiplerimize karşı saygılıyız ve ciddiye alıyoruz. Son şampiyon ile oynayacağız. Bizim de yükselen bir grafiğimiz var daha düzgününü yapmaya çalışacağız” diye konuştu.

“GELECEĞİM HAKKINDA BİR FİKRİM YOK”

Futbol mesleğini dönem sezon değerlendirdiğini söyleyen Sosa, “Geleceğim hakkında bir fikrim yok. Daha uzun yıllar forma giyen oyuncular var ve önüme sene sene bakıyorum” dedi.

Sosa’dan flaş şampiyonluk sözleri! “F.Bahçe’nin gayesi…”