Fenerbahçe’de Mbwana Samatta’dan flaş Emre Belözoğlu sözleri!

Spor Toto Üstün Lig’in 32. haftasında Fenerbahçe alanında Yukatel Denizlispor’u konuk etti ve gayretten 1-0 galibiyetle ayrıldı. Müsabakanın galibiyet golünü kaydeden Mbwana Samatta, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Tanzanyalı golcü, teknik sorumlu Emre Belözoğlu hakkında da konuştu. İşte ayrıntılar… | Son dakika Fenerbahçe haberleri (FB spor haberi)

Fenerbahçe’ye Yukatel Denizlispor maçında galibiyeti getiren golü atan Tanzanyalı futbolcu Samatta Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan Günün Röportajı programına konuk oldu. İşte o kelamlar…

“Bu galibiyet bizler açısından çok kıymetliydi. Bu mevzuyla ilgili konuşmayı sevmiyorum fakat rakiplerimizin kaybettiği haftada bu galibiyet bize çok daha pahalı geldi. Şampiyonluk yolunda bu galibiyet bizim için değerli bir faktör.

Kendi açımdan ve kadro için kıymetli bir goldü. Bilhassa kendi konutumuzda oynadığımız maçlarda güç vakitler geçirmiştik. Bu aldığımız galibiyet o denli inanıyorum ki bize bir itimat verdi. Artık konutumuzda oynarken bu galibiyeti hatırlayarak daha özgüvenli oynayacağımızı düşünüyorum.

Bilhassa konutumuzda oynadığımız son maçlardan sonra bu galibiyetin kadroya itimat verdi. Şu an önümüzdeki maça odaklanacağız, o maçı da kazanmaya çalışacağız.

“HERKES DAYANAK OLDU”

Forvet için gol atmak çok kıymetli. Attığım golle inanç kazandım umarım daha fazlasını da atarım. Bu noktada herkese teşekkür ederim. Bu süreçte burada bulunan herkes bana çok fazla takviye oldu. Herkes bana inandı.

Bunu hem onların yüzünde gördüm hem de bana dayanaklarını tabir ettiler. Bende tıpkı formda bu performansı devam ettirmek istiyorum. Bana inanan insanların inancını karşılıksız bırakmamak için kalitemi göstermek istiyorum.

Dürüstçe söylemek gerekirse aslında şu anda şampiyonlukla ilgili konuşmak istemiyorum. Bizler her vakit sonraki maçı düşünmek zorundayız. Bu maçlardan elde ettiğimiz galibiyetlerle esasen şampiyonluk kendisini gösterecektir, kendisi gelecektir.

Biz buna %100 inanıyoruz. Şampiyonluk inancımız bizde %100 bir halde mevcut. Söylemiş olduğum üzere odaklanmamız gereken her vakit bir sonraki maç. Maç maç giderek devam etmek istiyoruz.

“EMRE HOCA SAHİDEN…”

Emre hoca sahiden çok yeterli ve ekibine inanan bir insan. Bunu da her fırsatta tabir ediyor. Grubu için her vakit en güzelini isteyen birisi. Ekipteki oyuncular ve buradaki herkes bunu hissediyor. Kendisi de kalbiyle burada. Buradaki herkes kalbiyle bu tutkuyu yaşıyor ve Fenerbahçe için en uygununu istiyor.

Herkesin kalbi burada, çalışmak ve daha başarılı olmak için. Ve onlar bilhassa Emre hoca dahilinde mümkün olan her şeyi, bütün muvaffakiyetleri elde etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Ve kadrodaki herkes, buradaki çalışanlar bunu hissediyor. Müspet bir hava var. Bunu daima birlikte hissediyoruz. Emre hoca ekibi hak ettiği noktaya getirmek için elinden gelen çabayı gösteriyor.

Kendileri statta değiller lakin biz onları hep hissediyoruz. Maçları oynadığımızda bilhassa kendi medyamız bize onların dayanaklarını çok âlâ bir biçimde gösteriyorlar ve bu dayanakları biz de hissediyoruz. Bizleri nasıl desteklediklerini görüyoruz.

Biliyoruz ki onlar bizler için her vakit en güzelini istiyor ve bizler için dua ediyorlar. Onlara çok teşekkür ediyoruz bu takviyelerinden ötürü. Biz de en iyinizi ortaya koyarak onların hak ettikleri memnunluğu onlara vermek istiyoruz.

“HER VAKİT OLUMLU DÜŞÜNMEYE ÇALIŞAN BİRİYİM”

Bu aslında benim kim olduğumla alakalı. Ben bu türlü birisiyim. Her vakit müspet düşünmeye çalışan birisiyim. Benim mentalitemde hep yarın her vakit çok daha güzel olacak niyeti vardır.

Kendimi de arkadaşlarıma yardım etmek, onları keyifli etmek için hazırlıyorum. Onlara şunu hissettirmek istiyorum; ben buradayım onlara yardım etmek için. Bunu onlara hissettirmek istiyorum. Bu, kim olduğumla alakalı.

Herkesle çok yeterli anlaştığımı düşünüyorum. Herkes benim yakın arkadaşım. Ben herkese gülümsüyorum herkese müspet yaklaşıyorum. Tıpkı biçimde herkes de bana güler yüzle yaklaşıyor. Bana güzel davranıyor buradaki beşerler.

Hasebiyle buradaki herkes benim yakın arkadaşım. Fakat Marcel’e bir parantez açabilirim. Kendisi benim oda arkadaşım. Onunla çok fazla şey paylaşıyoruz, hem burada hem egzersiz tesisimizin dışında. Onunla paylaştığımız şeylerden ötürü Marcel diyebilirim.

Golden sonra saha içerisinde herkes yanıma geldi kutlamak için. Devamında soyunma odasında da bu türlü devam etti. Bu noktada ekip arkadaşlarımın ve herkesin destekleyici olduğunu söyleyebilirim. Beni destekliyorlar ve bunu da hissediyorum.

“İSTEDİĞİNİZ GOL ÖLÇÜSÜNE…”

Onlara bir defa daha teşekkür ediyorum, bana göstermiş oldukları itimattan ötürü. Zira gol atamadığım sıkıntı vakitlerde bana tekrar takviyelerini söz ettiler, gösterdiler. Bunu zati yüzlerinde de görebiliyordum. Natürel daha değerlisi açıkçası, bunun grup arkadaşlarımdan geliyor olması daha manalı ve daha kıymetli.

Aslında dönem başında kendimden gol beklentimi söylemek bir yanılgıydı. Lakin makus bir şey yaptığımı da düşünmüyorum. Sonuçta kendi beklentimi tabir ettim. İstediğiniz gol ölçüsüne ulaşamadığınızda bu size gerilim olarak geri dönebiliyor.

O yüzden şu anda ne kadar gol atacağımla alakalı bir şey söylemeyeceğim. Benim şu anda tek niyetim bir sonraki maç. Bir sonraki maçta puanlar alabilmek için ekibe katkı sağlamaya çalışacağım. Ben gol atma konusunda kendi kalitemi biliyorum fakat bazen bunlar gerçekleşmeyebiliyor. Lakin umuyorum ki bunun için daha fazla çalışacağım, daha fazlasını göstereceğim ve kadroya yardım etmek için daha fazla gol atmaya çalışacağım.”